Začátky jsou krásné, ale pak se vztah stejně rozpadne

Taky vám v počátcích vašeho nového vztahu všichni říkali, abyste si toto období maximálně užila, protože za pár let láska opadne? Možná si říkáte, že tohle nemůže být váš případ, vždyť teď je to úplně jiné než dřív. Jenže stereotyp je nekompromisní a vkrádá se do vašeho vztahu. Než se rozkoukáte, zjišťujete první neshody a konflikty. Jak ovšem začít znova a jinak, když hledáte svého partnera? Na to se dnes zaměříme. 

Začátky jsou krásné

Když jsem byla čerstvě zamilovaná, často jsem slýchala, že si mám plnými doušky užít začátky, protože jsou nekrásnější. Jak sundáš růžové brýle a budete spolu déle, už to nebude tak krásnéI když jsem si řekla, že tohle nebude můj případ, měli pravdu. Byli jsme spolu půl roku a už to nebylo jak na začátku. Když se stejná situace v každém vztahu opakovala, začala jsem uvažovat, v čem je jádro pudla. I když jsme se pokaždé rozešli kvůli něčemu jinému, vztahy probíhaly stále ve velmi podobném sledu.

Začátky jsou v drtivé většině vztahu opravdu krásné, ale pak nastává šeď všedních dní. Do dvou let se každý vztah dostane do stereotypu. To mě moc neuklidnilo. Pročetla jsem hodně knih o vztazích. Na začátku vztahu pomalu neznáte cestu z ložnice. Jste zamilovaní a jeden bez druhého nemůžete být. Těšíte se na sebe a hodina bez druhého je pro vás dlouhá jako věčnost. Stačí rok až dva, někdy i méně, a začínáte se hádat, méně si věřit a vidět na svém protějšku chyby.

Možná máte snahu na vztahu pracovat. Zkoušíte všechno možné, jenže nakonec zjistíte, že snahy mají opačný efekt, a váš vztah jde pomalu do kytek.  V domnění, že pro svůj vztah děláte to nejlepší. Následují krize, hádky a rozchod. Najdete si nového partnera,  ale ke svému překvapení si uvědomujete, že scénář probíhá velmi podobně. Ze začátku super, váš muž je ten nejlepší na celém světě, ale pak přijdou první konflikty a jste tam, kde jste byla. Následuje další rozchod a zklamání.

Co dělat, aby láska neopadla?

Pokud chcete, aby tentokrát probíhal váš vztah úplně jinak, potřebujete udělat něco jinak, než předtím. Začněte u vztahu s nejdůležitějším člověkem ve svém životě. A není jím partner, ale vy sama. Když se dostanete do souladu sama se sebou, pak si teprve můžete vybrat svého kompatibilního partnera. Vydejte se na cestu vědomého partnerství.

Jak poznáte jestli jste se rozhodla správně? Shodnete se na věcech, které jsou pro vás prioritní. I když přijde nějaký problém, vyřešíte ho společně ke spokojenosti obou, bez zbytečných konfrontací. Po společně prožitých letech budete vědět a cítit, že tento muž je pro vás ten správný. Abyste po letech neplakala nad rozlitým mlékem, udělejte si ještě před novým seznámením pořádek sama u sebe. Ovšem trošku jiný úklid, než vysávání a vytírání podlahy a výměna záclon ve svém bytě. Zaměřte se na své nitro.

Udělejte si v sobě pořádek

Dejte si do pořádku své emoce, myšlenky a vzorce, které následně změní vaši realitu. Když pustíte staré, uděláte si místo pro nové zážitky, lásku i život. I já jsem v sobě měla v sobě několik nevyřešených záležitostí, které jsem potřebovala uzavřít. Byly schovány hodně hluboko, protože jsem je na první pohled neviděla.  Odcestovala sem na druhou stranu zeměkoule, kde se mi podařilo nejen uzavřít tyto záležitosti, ale naučila jsem se, jak žít v souladu sama se sebou.

Od toho se odvíjely také vztahy s mými blízkými, které se začaly měnit. Byla to nejlepší investice v mém dosavadním životě. Měla jsem skvělého učitele. Po návratu, když jsem cítila, že je má emoční a myšlenková hladina pěkně uklizená, rozhodla jsem se přestat být single a vykročit vstříc své lásce.

Když začnete znovu s čistým štítem, na vlastní kůži si prověříte, že nejen začátky každého vztahu mohou být krásné. Budete se po boku svého muže cítit stejně dobře (možná i lépe), jako na začátku. A nemusíte si pro odpověď jezdit na opačnou stranu světa. Stačí se mrknout sem>>.

love-249313_1280

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  1. Markét. :) napsal:

    Bohužel máš pravdu.. taky to tak mám… ze začátku to bylo všechno krásné, teď jsou jen samé hádky a jsme i na pokraji rozchodu.. Třeba k sobě nepatříme, protože kdyby ano, nebylo by to takové jaké to je teď..

    Držím palce, ať si šťastná 🙂

  2. Lady Lenna napsal:

    Hezký článek, sama jsem s přítelem téměř dva roky a samozřejmě jsem už pocítila, že to už není to co bývalo. Ale základem je komunikace, spoustu věcí jsme si ujasnili a víme, že k sobě patříme. Na vztahu pracujeme a důležité je oživit ten stereotyp, do kterého vztah upadá. Je to ale těžké, co si budeme povídat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.