Vztah pokus omyl aneb jak se vymanit?

“Zkusím to s ním, snad to konečně vyjde.” říkáte si v naději, že s tímto mužem to bude úspěšný pokus. I když na začátku vidíte okolnosti, přes které by se vám těžce přenášelo, přemýšlíte, že by tento vztah mohl klapnout.

“Není to úplně ideální, ale časem si zvyknu.” napadne vás, když se rozhodujete, zda to spolu zkusíte. Dáte se dohromady a začnete spolu bydlet. Po nějaké době začnete řešit auto, hypotéku a další záležitosti, které vás ještě více spojí.

Jenže pak zjistíte, že to není tak jak jste si myslela. Při uvědomění, že máte společnou hypotéku, děti a další povinnosti, napadne vás, že nikde to není ideální a setrváváte ve vztahu dál. “Přece nemůžu vzít dětem tátu, špatně by to nesly. ” říká si mnoho žen. Přichází nevěra, časté hádky a totální odcizení. Jste nešťastná, protože to nebyl dobrý pokus, ale spíš omyl a uvažujete o ukončení vztahu.

Po rozchodu, když se trochu vzpamatujete, ve vás začne dloubat červíček. Nenápadně vám říká, že asi nejste dost dobrá, když vám to ve vztazích nevychází. Sama jsem to tak několikrát zažila.

Jste jedinečná přesně taková, jaká jste. Není nutné si nic vyčítat. Všechno, jste udělala tak, jak šlo nejlépe, tak proč se zbytečně pranýřovat? I když to na první pohled může vypadat sobecky, uvědomte si, že je to váš život a nikdo ho za vás žít nebude.

vztah-pokus-omyl

Vymaňte se z koloběhu pokus omyl

Abyste nebyla jako křeček v běhacím kolečku, ujasněte si pár věcí ještě předtím, než začnete další vztah. Díky tomu se můžete vyvarovat dalším zklamáním.

Jsem připravena na další vztah?

Cítíte, že teď opravdu chcete vztah? Nebo si potřebujete ještě něco vyjasnit a dokončit? Pokud máte pocit, by bylo lepší být chvíli single, pak si dejte na čas. Život není závod a nikde není napsané, že vám něco uteče. Jednoduše buďte v souladu se sebou. Pokud potřebujete čas, nenechte se okolím přemlouvat, že si rychle musíte někoho najít. Vyvarujete se tak dalšímu neúspěšnému pokusu.

Bude pro mě nový vztah náplastí na staré bolesti?

Jaj, to je otázka na tělo. Odpovězte si na ní upřímně. Pokud cítíte, že bolesti z minulosti jsou ještě čerstvé,  dejte si čas. Když před nimi na chvíli utečete s novou známostí, budou se vám stále vracet. Navíc si je budete do nového vztahu přenášet a to opravdu nemůže dobře skončit.

Co je pro mě ve vztahu nejdůležitější?

Napište si tři vlastnosti, které jsou pro vás ve vztahu nejdůležitější. Očíslujte je od nejdůležitějšího. Budete pak lépe vědět, na co se při seznamování zaměřit. Dejte si tolik času, kolik budete potřebovat. Lépe pak zjistíte, co vám brání mít šťastný partnerský vztah.

Když jsem si popravdě zodpověděla tyto tři otázky, byla jsem překvapená, jak se daly věci do pohybu. Rozhodla jsem se zůstat nějakou dobu single, protože jsem je potřebovala vstřebat. Napsala jsem si na papír všechny své postřehy a mozaika mi pak lépe do sebe zapadala.

Mým prvním rozhodnutím bylo přestat se vztahy formou pokus omyl. Uvědomila jsem si, že můj čas je drahý a nikdy nevím, kolik mi ho ještě zbývá. I když mě to lákalo zkusit to dát s někým dohromady, připomněla jsem si svůj záměr. Jakmile jsem ucítila, že teď je čas přestat být single, začala jsem jednat.

Vyplatilo se, protože dnes mám po boku muže, kterého jsem si opravdu ze srdce přála. I po společně strávených letech se cítím šťastná, naplněná a milovaná jako nikdy předtím.

šťastný-partnerský-vztah

 

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.