Vrátit se k němu a slepit starý vztah?

Rozešli jste se s partnerem, ale z nějakého důvodu máte nutkání vrátit se k němu a slepit starý vztah? Možná žadoní, abyste se vrátila nebo si naopak vy bez něj svůj život nedokážete představit.

Mám pro vás jedno přirovnání. Představte si, váš vztah jako hrneček, který se rozbil. Když jej slepíte, bude sice vcelku, ale uvidíte na něm stopy  střepů, které jste dala dohromady a slepila. Pokud jste se s partnerem rozešli, ale teď uvažujete, že byste se k sobě vrátili, nečekejte, že váš vztah bude lepší než dřív. Pokud nedokážete staré křivdy úplně vypustit, pořád se vám budou vracet vzpomínky, kdy jste si ublížili. Stejně jako s hrnkem. Bude sice držet pohromadě, ale stopy po střepech už neodstraníte.

Slepit starý vztah?

I já jsem se kdysi pokoušela slepit starý vztah. Rozešla jsem se s partnerem, jelikož se naše pohledy výrazně odlišovaly a odráželo se to negativním způsobem do našeho soužití. Nějakou dobu jsem se snažila dělat kompromisy, ale když to nešlo, došla jsem k závěru, že když se rozejdeme, bude to tak pro oba lepší. Asi týden po rozchodu začal naléhat, že bychom se k sobě mohli vrátit. Sliboval, že se změní, protože o mě nechce přijít.

I když dilema bylo velké, přece jen jsem ho pořád milovala. Odolávala jsem asi měsíc, protože jsem nechtěla slepovat starý vztah. Nakonec bylo srdce silnější. Vrátila jsem se k němu.  Říkala jsem si, že si uvědomí, že o mě mohl přijít a bude to úplně o něčem jiném. A ono také bylo. Bylo vidět, že se opravdu snaží. Byl velmi pozorný a choval se ke mně moc hezky. Cítila jsem se jako v sedmém nebi a myslela si, že teď to bude jiné. Ovšem mé nadšení mi dlouho nevydrželo.

Slepit vztah nebyl dobrý nápad

Asi po měsíci se vše vrátilo do starých kolejí. Přišly neshody, které tu byly před našim prvním rozchodem. Následovaly výčitky kvůli prvnímu rozchodu. Chyba nebyla ovšem jen na straně partnera, protože jsem to byla já, kdo vytahoval křivdy na povrch. Uvědomila jsem si, že to asi nebyl správný krok, když jsme se k sobě vrátili, protože jsem nedokázala úplně zapomenout na vše, co se stalo. Nechtěla jsem dělat z komára velblouda. Měla jsem snahu se svým tehdejším mužem komunikovat a ujasnit si naše problémy, abychom se znovu nerozcházeli.

Jenže pak se mi naše partnerské neshody začaly odrážet na vztahy s ostatními lidmi Byla jsem věčně podrážděná a štval mě celý svět. Moje pracovní výkony začaly rapidně klesat. Dělala jsem chybu za chybou. Jednoho dne jsem si řekla dost, takhle to přece dál nejde. Rozsvítilo se mi v makovici a uvědomila jsem si, co od svého vztahu vlastně očekávám. Zjistila jsem, že je to úplně něco jiného, než mi může můj staronový partner nabídnout. I kdyby se snažil sebevíc. Následoval druhý rozchod, který byl definitivní.

Měla jsem vztek sama na sebe, že jsem slepila starý vztah. Uvědomila jsem si, že příště už podruhé do stejné řeky nevstoupím. Udělala jsem si v sobě pořádek a rozhodla se zapracovat sama na sobě.

Udělala jsem rozhodnutí

Rozhodla jsem se stát ženou, po které bude muž toužit. Naučila jsem se být v souladu sama se sebou. Naslouchala jsem více svým pocitům. Teprve když jsem si uvědomila, že potřebuji mít ráda sama sebe, začala se realita měnit. Pokud totiž nejste v souladu sama se sebou, pak vás vztah žádný vztah nezachrání. Můžete se díky němu cítit šťastnější a naplněnější, ale vnitřní prázdnotu vám nevyplní.

Možná jsem vás teď moc nepotěšila, ale ať se nacházíte v současné době kdekoliv, vždy s tím jde něco udělat. Možná už máte jasnou představu a znáte svá partnerská očekávání. Pokud se vám hlavou honí otázka, kde se seznámit s mužem svého srdce, pak nakoukněte sem>>.

slepit-starý-vztah

 

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.