Vnímáte přítomný okamžik?

Vnímáte přítomný okamžik? V dnešní zrychlené době stále přemýšlíme, co se bude dít až přijdeme domů, nebo kolik schůzek dnes ještě musíme zvládnout.

Když se vám něco nepodaří, máte plnou hlavu myšlenek. Přemýšlíte, proč jste to udělala zrovna takhle, když měl být výsledek jiný. I když je situace už dávno pryč, stále přemýšlíte, co by bylo, kdyby. Skáčete z minulosti do budoucnosti, ale co se děje v přítomném okamžiku, vám beznadějně uniká.

Přítomný okamžik

Když už se vám něco přihodí, co jste nečekala, máte tendenci se bránit. Záležitosti, které vybočují z normálu vás mohou podvědomě děsit. Mnoho lidí ve svých životech bojuje s tím, co se jim v životě děje. Jakoby přítomnost měla být úplně jiná.

Představte si, že uvíznete v dopravní zácpě. Někam pospícháte, ale najednou trčíte mezi kolonou aut, ze které se nedá dostat. Máte dvě možnosti. Buď můžete nadávat a žehrat, jak je možné, že si cestáři dovolí uzavřít cestu zrovna tehdy, když někam pospícháte. Protestujete a vzdorujete situaci, která se vám stala. Nebo v druhém případě, přijmete situaci tak, jak je. Pustíte si rádio a dáte si chvilkový relax v sedačce, nebo vyřešíte důležité telefonáty, které jste během dne nestihla.

Když se s touto situací smíříte, můžete sledovat, jak vaše nazlobená nálada postupně mizí. Dokonce se dá rychleji doprava do pohybu. Nesnažte se vnutit si dobrý pocit. Když danou situaci nemůžete ovlivnit, přestaňte se jí zabývat. V životě mohou nastat různé situace, které nemůžeme ovlivnit. Co ale ovlivnit můžeme, je naše reakce.

Zaměřte se na přítomnost

Když přijmete věci tak jak jsou, více si všimnete přítomného okamžiku. Když budete tady a teď, všimnete si věcí, které jste předtím neviděla. Možná potkáte sympatického muže, který se na vás usměje, nebo se dáte do řeči se zajímavými lidmi.

Všechno je přesně tak, jak má být. Váš život probíhá tady a teď. Možná se vám v životě právě teď něco nelíbí. Neznamená však, že by to nemohlo být jinak. Situace, které se nám v přítomnosti dějí, jsme si vědomě či nevědomě samy zvolily. Ovšem neznamená, že zítra nemůže být něco jinak. Neztrácejte proto čas přemýšlením, že byste mohla být zrovna teď někde jinde.

V tento okamžik věnujte plnou pozornost tomu, co právě děláte. I když je to jen procházka se psem. Vnímejte každý váš krok, zelenou trávu a svítící slunce nad vámi. Pokud vás stále trápí myšlenka, že nemáte po boku muže svého srdce, akceptujte ji.

Zítra může být všechno úplně jinak, stačí důvěřovat procesu života. Když se vědomě rozhodnete pro změnu, dají se věci do pohybu. Má rada dnes zní: Věnujte maximální pozornost tomu, co právě děláte, ať je to cokoliv.

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.