Velké nároky na lásku?

Zdá se vám, že kladete velké nároky na lásku? Já si to dříve také myslela.

Už od malička jsem snila o tom, že si pro mě jednou přijede princ na bílém koni a budeme spolu šťastně žít, dokud nás smrt nerozdělí. Tato iluze se ovšem s přibývajícím věkem vytrácela. Když se ohlédnu do své minulosti, charakterizovala bych své vztahy jako pokus – omyl. Když už se to jevilo nadějně, vždycky se něco pokazilo. Moje tehdejší realita směřovala od jednoho nefunkčního vztahu ke druhému, až jsem se dostala až na samotné dno.

Měla jsem dojem, že jsem asi moc náročná, když mi v každém vztahu něco vadí. I kamarádka mi řekla, že mám velké nároky na lásku. “Pokud si chceš najít chlapa, musíš slevit se svých požadavků. Navíc všichni dobří muži jsou už přebraní.”: říkala mi. Měla jsem obrovské dilema, ale jediný tehdejší požadavek byl, aby si mě muž vážil.

Měla jsem na výběr ze dvou variant. Mohla jsem si hrát na oběť a ztěžovat si, jakou mám na chlapy smůlu, anebo se budu snažit, abych se z tohoto koloběhu vymanila. Určitě to také znáte. Sedíte s kamarádkou v kavárně a rozebíráte své vztahy. Jakmile si kamarádka “vylije srdíčko”, dáte jí dobrou radu, co je třeba udělat. Záleží vám na ní a chcete jí tudíž pomoci. Ona vám oponuje několika sty důvody, proč to vlastně nejde. Po pár takových setkáních se cítíte vysátá jako houba a zvažujete, zda vám to stojí za to. 

Já si uvědomila, jak se mé kamarádky asi cítí, když jsem jim neustále říkala, že to nejde. Docílila jsem toho, že se se mnou odmítaly na toto téma bavit. Jednoho dne jsem si něco uvědomila. Hra na oběť se mi přestala líbit, proto jsem se  zdravě naštvala a udělala velké rozhodnutí.  

change-948024_1920

Řekla jsem si dost…

Uvědomila jsem totiž, že pokud chci něčeho dosáhnout, potřebuji pro to také něco udělat. Přestala jsem hledat “rozumné důvody” proč to nejde. Dala jsem závazek sama sobě, že to změním. Začala jsem hledat řešení sama v sobě. Odjela jsem na měsíc do Indie, kde jsem udělala řádnou inventuru svého nitra.

Po návratu jsem přehodnotila všechny svoje priority a začala systematicky postupovat. Můj cíl byl jasný – objevit muže svého života. Začala jsem pracovat sama na sobě. Realita se začala postupně měnit. Po nějaké době jsem dostala silný impulz, že teď je ten správný čas jít vstříc své spřízněné duši.

To je ON.

Poslechla jsem ho a šla do akce. Poznala jsem jednoho sympatického muže, se kterým jsem si domluvila schůzku. Už při prvním setkání jsem cítila, že je to ON. Přišlo mi to nelogické. Do mysli se mi vkrádaly neustále pochybnosti co kdyby…  Nedokázala jsem si vysvětlit jak je to možné, po všech těch zkušenostech a pádech. Vždy jsem všechno přehodnocovala hlavou, ale teď jsem důvěřovala své intuici.

Měli jsme pocit, jako kdybychom se znali odjakživa. Všechno šlo tak nějak přirozeně. I po několika společných letech jsem ve vztahu šťastná a naplněná, jako nikdy dřív. Každý okamžik po boku mého muže je pro mě krásný a jedinečný. Je jasné, že je potřeba se trochu zapřičinit, ale pak to stojí za to. 

Dnes na své zkušenosti pohlížím s pokorou. I když jsem na své cestě udělala mnoho přešlapů a dlouho hledala způsob JAK, dostala jsem se až do cíle – k svému vysněnému muži.

IMG_20150813_064336 (1)

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.