Uklidnění workoholika aneb dovolená je tady :-)

Pro většinu těch, kteří chodí do práce je toto letní období krásným časem, kdy se dočkají očekávané dovolené. My s manželem letíme příští týden do Řecka. Oba už se moc těšíme, že budeme mít čas sami na sebe a užijeme si sluníčka na prosluněné pláži.

Umíte si dovolenou užít, aniž byste mysleli co je doma, v práci atd? Já jsem k tomu musela dospět.

Co tady budu celý týden dělat?

Když jsem  byla na první takové dovolené, byl to pro mě nezvyk. Najednou jsem nemusela nic dělat, jedinou starostí bylo, co budu ten daný den podnikat, nebo co si dám k večeři. Docela mě to začínalo znervózňovat. V práci jsem byla zvyklá fungovat nadzvukovou rychlostí a najednou se nemusím o nic starat. Co tu budu celý týden dělat? – Tato myšlenka mě první dva dny intenzivně provázela. Měla jsem tendenci, hledat si  práci, kterou bych mohla udělat. Můj partner ze mě už nemohl, i když byl stejný workoholik jako já.

Pořád jsem řešila práci. Co se tam asi děje když tam nejsem? Stíhají zaměstnanci udělat svoji práci? A co ty hromady papírů a faktur, které na mě po dovolené čekají? Partner se ode mě nakazil a coby automechanik zase stále mluvil o tom, co na kterém autě musí opravit, jaké kotouče obrousit a kolik nárazníků vyměnit. Po pár dnech jsem přesně věděla, co se v jakém autě nachází a jak se to má opravit – samozřejmě pouze teoreticky :-).

100_8033

A klimatizace a tempo piánko …

Asi po třech dnech, co jsem se aklimatizovala na tempo piánko, jsem začala více přemýšlet o sobě a svém životě. Dokonce jsme se s partnerem dohodli, že dokud jsme na dovolené, nebudeme mluvit o práci. Chvíli nám trvalo, než jsme si na to zvykli. Pravdou je, že jsme se občas přistihli i po několika dnech, že jsme na toto téma zabrousili. Jakmile jsme si to uvědomili, změnili jsme téma.

Uvědomila jsem si, že život není jen o práci. Je to krásné jen tak “být” tady a teď. Je to skvělý pocit, když vnímáte, jak zpívají ptáci, cítíte vůni vzduchu a vděčnost za to, že můžete odpočívat a relaxovat. Naplnila mě velká pokora. S partnerem jsme se věnovali sobě a práce šla najednou stranou. Na začátku dovolené jsem měla obavy, zda-li ten týden nicnedělání vydržím. Jak jsem přepnula tempo, najednou to uteklo a už jsme jeli domů. Ani se mi nechtělo do práce, což mi nikdo z mého okolí nechtěl věřit.

Dovolená je skvělou příležitostí, jak si ujasnit svoje priority a myšlenky a více si uvědomovat, že život je tady a teď. Pokud ji můžeme trávit se svou láskou, je to ještě lepší :-). Máme okolo sebe mnoho krás, které kvůli vysokému pracovnímu tempu nevnímáme a krásné okamžiky nám utíkají mezi prsty. Nenechme se o ně připravit, vždyť žijeme jen jednou. Toto bylo poučení pro mě, mírně jsem zvolnila své tempo v pracovním procesu a začala si více uvědomovat život tady a teď.

A moje dovolená? Od té doby jezdím každý rok, byť by to bylo i někde do našich krajin. Tento čas využívám k odpočinku a inspiraci.

A kam se letos chystáte na dovolenou Vy?

 

100_7975

 

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.