Tipy k prodloužení účinku vůně

Dneska to vezmu trošku z jiného soudku. Vůně a parfémy máme všichni rádi. Proč? Protože je prokázané, že dokáží zvednout náladu a zvýšit sebevědomí. Ale o tomhle tento článek nebude, protože to zajisté už víte. Dnes se zaměříme, jak si účinek své vůně prodloužit, případně na co se na flakónu zaměřit.

Osobně mám moc ráda ten pocit, když mi můj muž, nebo někdo z okolí pochválí, že krásně voním.  Ráda si totiž účinek své vůně ještě prodlužuji. Jak? Čtěte dál.

Jak prodloužit účinek vůně?

Nanášejte vůni na pulzní body. Teplota na těchto místech je vyšší, než na ostatních částech těla. Díky tomu se vůně lépe rozvine a působí lepším dojmem. Také se nebojte experimentovat. Parfém o vás může vypovědět mnohé, proto zkuste různé vůně pro různé příležitosti.

Další nezanedbatelnou věcí je testování parfému před samotnou koupí. Když si budete zkoušet vůni, naneste ji přímo na kůži. I když testovací papírky jsou lákavé, vůně se na nich může rozložit trošku jinak. Vy pak budete nechápavě bědovat, jaký smrad jste si to donesla domů. Vždyť to voní jinak, než na testovacím papírku.

Kolikrát totiž stačí, když si jednu tutéž vůni nanesete vy a vaše kamarádka. Výsledek může být úplně jiný. Proto příště raději na testovací papírky zapomeňte.

Čemu se raději vyvarovat

Když si nanesete vůni na zápěstí, netřete zápěstím o sebe. I když je to pro mnohé z nás naučený reflex, nedělejte to. Když třete zápěstím o sebe, vůně se nestihne dostatečně rozvinout. Vy se tak zbytečně připravujete o lepší efekt. Nechejte ji přirozeně vstřebat. Zároveň nepoužívejte v jeden den více vůní. Vzájemně se smísí a v horším případě si vysloužíte přezdívku chodící parfumerie.

Opatrně s oblečením. Na světlém oblečení může vůně zanechat skvrny, které se těžko perou. Ideálním stavem je v tomto případě nanést vůni ještě předtím, než se obléknete. Pokud chcete ovonět i své oblečení, pak s ohledem na barvu tkaniny opatrně.

A pozor taky na přímé slunce. Chraňte flakón před přímým sluncem a vlhkostí. Díky vnějšímu působení můžete po nějaké době zjistit, že vůně už nevoní tak příjemně, jako když jste ji kupovali, protože se změnila jeho struktura.  Ideální je chladné a tmavé místo.

perfume-bottle-932146_1920

Co udělat, aby na nás vůně déle voněla?

Ještě před nanesením vůně použijte neparfemované tělové mléko. Když bude vaše kůže hydratovaná, budete vonět déle. Pokud budete chtít dojem zesílit, používejte tělové mléko stejné vůně a ze stejné produktové řady. Vyhněte se mléku, které voní jinak než samotná vůně. Výsledný efekt by nemusel být dvakrát příznivý.  Také doporučuji vybírat parfémy, které vydrží déle. Čím více kvalitních vonných esencí, tím líp. Vhodné jsou především vůně dřeva.

Pokud vám tento styl nevyhovuje, zkuste vyváženou kombinaci tónů. Citrusové tóny ve většině případů vyprchají rychleji. Samozřejmě nejdůležitějším faktorem je, aby vám vůně byla příjemná. Podle složení by na jednu aplikaci měl kvalitní parfém vydržet vydržet na kůži 12 hodin, na oblečení 24 – 48 hodin. Kvalitní parfém přitom nemusí stát nutně několik tisíc, stačí sledovat vonné esence na flakónu.

Jako u všeho ostatního, tak i o vůních platí, používat s mírou. Když se chystáte na schůzku, mnohdy méně znamená více. Vašemu protějšku se jistě bude líbit příjemná vůně, ale pokud by byla cítit dalších 50 metrů od vás, tento zážitek by jistě už tolik příjemný nebyl. Ošidné je totiž často to, že po nějaké době už vůni na sobě necítíme, protože jsme si na ni navykli, přitom stále působí.

Malá rada na závěr

Ještě jeden malý tip nakonec. Když si testujete několik tipů vůní, čichněte si mezi jednotlivými testery k zrnkové kávě. Ta způsobí neutralizaci a vy budete moci vstřebat více vůní. V opačném případě vám totiž hrozí, že po třetí vyzkoušené vůni vám budou splývat všechny dohromady.

Pokud potřebujete pomoci s volbou parfému nebo oblečení, můžete využít mých služeb, nebo vzít s sebou svého partnera.   Že svou drahou polovičku ještě nemáte? Ukážu vám, jak konečně objevit toho pravého.

Jaké máte ráda vůně vy? Podělte se s námi v komentářích.

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.