Svatba? Jen za trest

Když jsem tak jednou listovala časopisem všimla jsem si nadpisu – Jedním z nejkrásnějších událostí je svatba. Pod tímto pojmem  si mnoho z nás představí nádherný slavnostní den.  U mě to však takto nebylo. Jen když jsem to slovo slyšela, dělalo se mi špatně od žaludku. Představovala jsem si totiž, že když se vdám, tak se zavážu tak na celý život a pak moje veškerá životní radost skončí.

Ty se chceš ženit?

Nikdy jsem si nepotrpěla na krátkodobé flirty, chtěla jsem mít dlouhodobý vztah, jen jsem si nedokázala představit, že bych se měla někdy vdávat. Ta představa mě děsila, dokonce jsem byla jako na trní, aby mě některý z mých partnerů nepožádal o ruku. Jednou už jsem měla opravdu “namále”, ale dokázala jsem se z toho vykroutit, aniž bychom se s mým tehdejším partnerem rozešli.

Mimochodem, později jsme se stejně rozešli, ale kvůli něčemu jinému. Krom jiného mě stresovala představa, kolik starostí snoubenci mají, aby se svatba vydařila a na nic se nezapomnělo. A nedej bože, když se něco nepodaří, nebo pokazí, to by byla teprve tragédie.

Všechny kamarádky okolo mě se už nemohly dočkat, až se vdají a budou mít děti. Když došlo na téma svatba, byly jako v sedmém nebi.  Slyšela jsem to všude okolo sebe, na sociálních sítích jsem stále viděla za x dní už ze mě bude vdaná paní atd. Už se mi z toho pěkně protáčely panenky.

Já jsem si tuto situaci vůbec nedokázala představit. Pro mě by to bylo spíše za trest – nebylo to tím, že by mi ten partner za to nestál, ale to, že bych se kvůli rozvodu měla potom tahat po soudech, mi nebylo zrovna příjemné. Je to zvláštní, ještě ani nebýt vdaná a už uvažovat o rozvodu, ale já to tak prostě měla. Měla jsem zkrátka mnoho “rozumných důvodů” proč se nevdávat.

Ale jednoho dne se cosi změnilo…

Časem, zkoumáním a  sebepoznáním jsem zjistila, že to byla moje přirozená obrana na to, že jsem ještě nenašla pravou lásku. Když sem poznala mého současného partnera, celá situace se obrátila. Těšila jsem se na to, jak spolu budeme žít, jak se vezmeme a založíme rodinu.

Sama jsem tomu nevěřila, jak je to možné, zkrátka se to stalo. Celé se to ve mně obrátilo a dokonce jsem se těšila, až se i já budu vdávat. Chvílemi jsem si říkala, jestli jsem to vůbec já.

Když mě můj partner požádal o ruku, byl to pro mě jeden z nejkrásnějších okamžiků v mém životě. Svatbu jsme měli asi za půl roku a byl to opravdu nádherný den, který jsme si oba maximálně užili :-).

Co pro mě znamená slovo svatba dnes? Je to o dvou lidech, které spojuje stejný pohled do budoucnosti. Mají se mají rádi a chtějí spolu žít, případně mít rodinu. Vím, že dnes to není jen o svatbě a mnoho párů žije “na psí knížku”, protože jim to takto vyhovuje. Je to naprosto v pořádku.

Když se na to podívám dnes, vytrestala bych sama sebe, kdybych se o tento nádherný den nechala dobrovolně připravit.

 

AnnaVit 1017f

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.