Stresují vás biologické hodiny?

Jak moc se necháváte ovlivňovat svým okolím? Mnohdy je to víc, než si ve skutečnosti dokážete připustit. V jistých situacích je to jistě dobře, ale co se týče partnerských vztahů, doporučuji mít se na pozoru. Posloucháte neustálé diskuze na téma biologické hodiny, které vás stresují?

Asi si teď říkáte: Další taková, co mě bude stresovat a poučovat  o biologických hodinách. Nebojte, žádné stresy a poučování rozhodně nemám v plánu.

Znáte to taky? Je vám okolo třiceti a žijete už nějakou dobu sama. Když dorazíte na návštěvu ke svým blízkým, vyslechnete si přednášku na téma svůj věk versus váš partnerský vztah. Tlak vám nebezpečně stoupá a po dlouhé době už vám dochází i argumenty. Už na to prostě nemáte sílu.

Pořád jsi sama. Už máš nejvyšší čas si někoho najít. Biologické hodiny už Ti neúprosně tikají. Na co ještě čekáš? Myslíš, že na Tebe někde čeká princ na bílém koni? To jsou jen příklady tvrzení, která si vyslechnete, mám pravdu? Namísto podpory, kterou byste rádi cítili, máte pocit bezmocnosti a frustrace.

Vaši blízcí na vás tlačí, abyste si rychle někoho našla. Co kdyby už bylo pozdě? Díky tomu se dostáváte do stresu a mnohdy i podlehnete. Problémem je to, že vaši blízcí neví, co se ve vás odehrává. Netuší, že se potřebujete vzpamatovat. Ani to, že se vám třeba zrovna nedaří.

Nervozita stoupá

Začnete mít nervy a výčitky, že jste sama. Vezmete si tato prohlášení za svá a začnete věřit, že je to vaše realita. Najdete si rychle svůj protějšek, abyste měla klid. Často ani neznáte svá partnerská očekávání.  Neobviňujte se za to. Běžně se nich totiž nedozvíte. Ve většině případů už od začátku víte, že to není úplně ono, ale řeknete si, že přece nemůžete být tak náročná. Máte za sebou pár schůzek, které nedopadly zrovna podle vašeho očekávání. Pocit samoty je však tak silný, že raději budete s někým, kdo vám nebude dvakrát vyhovovat, než abyste zůstali sami.

Co se stane, když se do vztahu necháte natlačit rozumem? Pokud jste čerstvě po rozchodu či rozvodu a nemáte v sobě ještě vnitřně srovnáno, že poslední vztah definitivně skončil, budete mít tendenci nového partnera přirovnávat ke svým minulým protějškům. Ze začátku si to nebudete chtít připustit, protože vám to bude připadat docela hezké. Časem ale zjistíte, že s tímto člověkem to prostě není ono a budete se myšlenkami stále vracet do minulosti.

Osobně proto lidem doporučuji, aby si sami v sobě udělali pořádek, než začnou nový vztah. Velkým stresovým faktorem je čas. Ano, chápu, neúprosně běží. Jenže zbytečným stresováním ho budete ztrácet ještě víc. Říkáte si, že už máte nějaký věk a že není na co čekat? Zeptejte se sama sebe, jestli jste ochotná dát si nějaký čas na to, abyste uzavřela svou minulost. Vím, jak vám je. Před pár lety jsem zažívala totéž. Všechny moje kamarádky byly dávno vdané, měly minimálně dvě děti, jen já jsem se stále cítila jako kůl v plotě.

Hoďte se do klidu

Pokud budete rychle skákat ze vztahu do vztahu, ztratíte mnohem více času, než když si uděláte vnitřní úklid a pak začnete něco nového.  Je to jen otázka priorit. V dnešní době plné různých technologií není problém si někoho najít. Řekněte si upřímně: Opravdu chcete mít někoho jen proto, abyste nebyla sama? I za cenu toho, že budete za nějaký čas nešťastná? Nebo chcete mít po boku muže, vedle kterého se budete cítit jako plnohodnotná a celistvá žena?

Když budete cítit, že jste po boku svého protějšku šťastná, naplněná a celistvá, bude se vám to pozitivním způsobem odrážet i do ostatních aspektů života. Zvýší se vaše energetická hladina. Budete mít podporu doma. Projekty, práce či ostatní činnosti vám půjdou lépe od ruky, protože už nejste stresovaná, ale šťastná.  Kvalita vašeho života se změní k lepšímu. Je to jen otázka volby a záleží pouze na vás, jak se rozhodnete. Je to váš život. Nikdo jiný ho za vás žít nebude.

Malá rada na závěr: Přestaňte se stresovat biologickými hodinami, nestojí to za to. Místo toho se zaměřte na to, jak si můžete cestu ke své lásce usnadnit. V maličkostech se totiž skrývají velké věci. 🙂

 

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.