Nesnáším Vánoce !!!

“Kuš, to už zase budou Vánoce?” proběhlo mi hlavou cestou do práce, při pohledu na svítící ozdoby zavěšené na pouličním osvětlení. Po příchodu do práce jsem si ani nestihla sundat kabát a hned jsem byla překvapená otázkou: “Tak co Ani, už máš napečené cukroví? ” Než jsem se stihla nadechnout, slyšela jsem za sebou další kolegyni: “Ano, perníčky už měknou, těsto na linecké odpočívá v lednici a já se těším až mi bude vonět celý byt.”

Já Vánoce neslavím

Podívala jsem se na obě nechápavým pohledem, ale přece jsem odpověděla na otázku: “Ne, já Vánoce prostě neslavím.” Obě pravděpodobně nechápaly, ale touto větou naše diskuse skončila a šly jsme si každá po své práci. Kamarádky mezi sebou soutěžily, která má lépe vyzdobený byt, či kolik druhů cukroví už mají napečené. Začala jsem se hlouběji zamýšlet nad tím, proč vlastně nemám ráda Vánoce. Přitom je to hezký svátek (no, až na ty davy lidí v obchodech, když chce člověk udělat klasický týdenní nákup, tak je to téměř nadlidský výkon).

Když se vrátím o několik let zpět, kdy jsem byla ještě sama, vnímala jsem tyto svátky jako strašáka. Děsila mě totiž představa, že bych je měla trávit sama. Při pohledu na šťastné páry, které jsem venku neustále potkávala, se mi chtělo brečet. Nebylo to tím, že bych jim jejich lásku nepřála, jen mi to ještě více připomínalo skutečnost, že já nemám vedle sebe nikoho, s kým bych tyto svátky mohla oslavit.

Všichni okolo mě neustále řešili, co mají tomu svému koupit, či jaké cukroví mu upečou. Nebo kde budou trávit svátky spolu s dětmi. Hodinové diskuze na toto téma mě činily značně rozmrzelou. “Co dělám jinak než ostatní, že mám na chlapy stále smůlu?” ptala jsem se nejednou sama sebe. I když jsem si řekla, že něco udělám jinak, pořád to nebylo ono.

Rozhodla jsem se mít sama se sebou trpělivost. Všechno co se mi děje, má nějaký svůj význam. Tuto větu jsem si neustále opakovala. Už tehdy jsem věděla, že na mě moje láska někde čeká. Na druhou stranu se mi nechtělo čekat, než se objeví. Ovšem když jsem si uvědomila, že nechci zase pouze přežívat a ztrácet čas po boku někoho, kdo mi tak úplně nevyhovuje, budu raději trpělivá i na úkor toho, že budu svátky trávit pouze se svým čtyřnohým miláčkem.

Byla jsem sice přes Vánoce sama, ale na druhou stranu jsem měla čas a prostor přemýšlet. Uvědomila jsem si, jaká mám vlastně očekávání. Zjistila jsem velmi zajímavé věci, na které bych nenarazila, pokud bych neměla klid na přemýšlení. Vnímala jsem tuto zdánlivě nemilou situaci jako obrovský dar.

Vnímala jsem tuto situaci, jako dar

Uvědomila jsem si, že štěstí se neodvíjí od vnějších okolností. Pokud se já sama nerozhodnu, že budu šťastná, může se okolo mě dít cokoliv. Rozhodla jsem se tedy být spokojená a šťastná i v této situaci. I když to mnohdy nebylo snadné, vidina zdárného cíle byla mým hnacím motorem. Plně jsem důvěřovala procesu, který jsem nastartovala. Mé srdce pro mě bylo indikátorem, zda jdu správným směrem.

Díky zajímavým okolnostem jsem měla možnost seznámit se během vánoc s několika zajímavými svobodnými muži. I když mi hlava říkala, že by to s nimi nemuselo být špatné, můj indikátor měl trochu jiný názor. Cítila jsem se v jejich přítomnosti sice příjemně, ale stále to nebylo ono. Srdce mi však říkalo, že když budu mít trpělivost, dočkám se.

Asi o 14 dní později jsem se seznámila s dalším zajímavým mužem. Cítila jsem, že tohle bude ono. Byla jsem zmatená, protože po svých zkušenostech jsem byla zvyklá řešit vše hlavou. Ale indikátor hovořil jasně a já jej poslechla. Všechno se odehrávalo tak přirozeně, že jsem z toho byla až zmatená, ale krásně. Nebyla to ta bláznivá láska, kterou jsem prožívala v období dospívání. Cítila jsem, jako bychom se znali odjakživa.

Díky Vánocům, které jsem tehdy vnímala jako strašáka, jsem si uvědomila, že se chci stát ženou, po které bude můj vysněný muž toužit. A vyplatilo se :-). I když jsem tento dárek dostala až po Vánocích, jsem za něj vděčná. Cítím se po boku mého muže stále milovaná, šťastná a celistvá.

Pokud jste stále sama, neklesejte na mysli. I na vás někde čeká muž vašich snů. Přeji vám mnoho štěstí při objevování a užívejte si cestu. 🙂

1390806644309

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.