Štěstí? Co je štěstí?

Při této otázce jistě mnohým z vás naskakuje scénka z jednoho černobílého filmu. V hodině českého jazyka se pan profesor ptá svých studentů: “Štěstí? Co je to štěstí?  Muška jenom zlatá.”

Tuto zlatou mušku si každý vysvětluje po svém. Někdo si myslí, že bude šťastný až dokončí úspěšně vysokou školu. Další si představuje, že to bude tehdy, až nalezne svoji spřízněnou duši nebo získá lepší práci. Zkrátka pořád si pocit štěstí oddalují na dobu, až se jim něco podaří. Hledají ve svém štěstí příčiny.

K tomu, abyste byli šťastní, nepotřebujete žádný konkrétní důvod. Mnoho lidí říká, že budou šťastní až dokáží to, co si určili, nebo až najdou člověka, se kterým by žili šťastný a naplněný život. Štěstí je stav bez příčiny. Pokud si myslíte, že můžete být šťastní až tehdy, když dokážete něco, co jste si předsevzali, nenechte se mýlit. Budete mít nějakou dobu radost a pocit štěstí, že se vám něco povedlo, ale po nějaké době se dostanete zase zpět do stejných kolejí. Tento pocit štěstí zkrátka dlouho nevydrží.

Pixmac000081260307

 

Minulost – přítomnost – budoucnost

Často se pohybujeme mezi minulostí a budoucností. Pořád přemýšlíte, proč věci byly tak, jak byly, nebo se děsíte toho, co bude v budoucnu. Tím, že jste myšlenkami stále v těchto dvou obdobích, unikají vám krásy přítomného okamžiku. Uvědomte si, kolikrát jste si užívali cestou z práce zpěv ptáků a čerstvého vzduchu?  Pokud jezdíte autem, vnímali jste naplno to, že řídíte? Nebo jedete na autopilota a nevnímáte naplno, co se okolo vás děje?

Zkuste to někdy. Vyjděte si jen tak do přírody a pozorujte krásu barev. Teď, když začíná podzim, budou krásně zbarvené stromy. Vnímejte sluneční paprsky. Pokud rádi jezdíte autem, užívejte si cestu a vnímejte naplno cestu, kterou jedete.Uvědomte si také, za co všechno můžete být vděční.

Neodkládejte život a zážitky na dobu, až je budete mít s kým sdílet. Život se odehrává tady a teď. Pokud chcete odjet do hor nebo vyrazit na cesty, nečekejte a vyrazte. Odjeďte a užijte si zážitky. Nezávisí to na tom, zda jste momentálně bez partnera/partnerky. Věřte mi, že i sami nebo s přáteli si můžete tyto cesty užít a vychutnat naplno. Dosaďte sami na místo cestování vše, co stále odkládáte až na někdy. Možná se vám právě na těchto místech podaří potkat člověka, se kterým si budete rozumět.

Pro začátek vnímejte naplno vše, co děláte. Pokud jdete, vnímejte každý krok. Pokud vaříte, vnímejte naplno všechny činnosti s tím spojené. Zkuste si to někdy. Je to skvělý pocit. Svého autopilota si mnohdy ani neuvědomujeme, ale okrádá nás o zázraky a krásy, které můžeme každý den pozorovat. Rozhodněte se, že budete šťastní bez příčiny a uvidíte, že k sobě tak k sobě budete přitahovat situace a lidi, kteří ve vás tento pocit budou podporovat.

 

Přeji vám krásný a šťastný den bez příčiny.

 

IMG_20150710_152544

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.