Stereotyp ve vztahu jako nezvaný host

Stereotyp ve vztahu vám dokáže vaší partnerskou harmonií pěkně zatřepat. Po prvních měsících plných nadšení a euforie si na sebe začnete s partnerem zvykat. Vášeň jde postupně do kytek a vy se cítíte nesvá, protože si říkáte, že se váš muž změnil. Jak z toho ven?  Na to se zaměříme v dnešním článku.

Stereotyp ve vztahu

Po období rozdávání lásky vnímáte, že se ve vztahu chcete realizovat. Začínáte řešit různé situace, na které máte s partnerem odlišný názor. V mnoha případech dokáží být i nepříjemné. Řešíte společné bydlení, svatbu, děti a společné plány do budoucna. Zjišťujete, že občas musíte ustoupit, protože se na některých věcech neshodnete. Zvyknete si na společný život a každý den probíhá ve stejném tónu. Každý den je jako evergreen a vašem vztahu se postupně začíná zabydlovat nezvaný host – stereotyp.

I já jsem se ve svých vztazích s tímto nezvaným hostem hodně potýkala Nějak mi nešlo na rozum, proč se mi stále dokolečka opakuje stejný koloběh. Ze začátku super, jenže po několika letech se změnil. Nějakou dobu mi trvalo, ale přiznala jsem si, že se mi ve vztahu odráží mé nitro a nastavuje mi zrcadlo. Uvědomila jsem si, že problém, který řeším není v partnerovi. Byl ve mně. Zjistila jsem si, že já jsem ta změna, kterou potřebuji udělat.

Zamávejte stereotypu

Obnovte svůj vztah a vneste do něj něco nového. Dejte sbohem stereotypu ve svém vztahu. Přidejte do něj trošku originality. A nemusí to být nic pompézního. Stačí partnera mile překvapit. Maličkostí, která mu udělá radost. Příjemná překvapení totiž váš vztah oživí.

Udělejte něco jinak. Pošlete partnerovi do práce romantickou smsku, nebo si spolu vyjděte na menší procházku. Pokud jdete do práce a partner je ještě doma, nechejte mu na ledničce nebo na jiném viditelném místě lísteček s romantickým pozdravem do nového dne. Každá drobnost, kterou uděláte jinak vás vytáhne z šedi stereotypu.

Snažím se partnerovi zavděčit, ale neocení to

Máte dojem, že pro partnera děláte maximum, ale ocenění se nedočkáte? Prozradím vám, v čem je jádro pudla. Děláte to způsobem, který je pro něj těžko srozumitelný.  Mluvíte na něj totiž jiným jazykem. Začněte více naslouchat jeho opravdovým potřebám. Někdy stačí maličkost, která by vás ani nenapadla. Pro vašeho muže však může být důležitá. Zjistí díky ní, že vám na něm opravdu záleží.

Možná touží, abyste mu častěji říkala, že ho máte ráda. Když zjistíte, že slova nejsou stěžejní může ho potěšit drobné překvapení nebo dárek. Nebo má raději objetí a pohlazení? Pokud jsou pro něj tyto projevy důležité, pak nemusí plně vnímat, že mu jako důkaz lásky upečete koláč.

Nemyslím tím, že by si vaší obětavosti nevážil. Ale protože je pro něj tento způsob lásky hůře srozumitelný a bude cítit nedostatek lásky z vaší strany, i když ho bezmezně milujete.A v bledě modrém to platí opačně. Pokud je pro vás důležité, že vám partner pravidelně říká, jak vás má rád, nepoberete dárek od něj jako projev lásky.

Když vzájemně nevědomky přehlížíte projevy, které jsou pro vás důležité, máte po nějaké době pocit, že strádáte. A už je tady nezvaný host, stereotyp ve vztahu. Ptáte se sama sebe, jestli vás má partner vůbec ještě rád. Stejnou otázku si jistě pokládá i on. Citová nádrž postupně vysychá a motor se začíná zadírat.

stereotyp

Jak to dopadne, když vám v nádrži auta dojde benzín? Nepojede. Jediným řešením je dotankovat nádrž. Tím mu dodáte “energii” a budete moci dojet do cíle. Vaši lásku si můžete představit jako nádrž. Pokud bude prázdná, nebudete mít chuť ani sílu pokračovat ve společné cestě dál.

Pokud ji budete udržovat plnou, budete si udržovat stále harmonický a spokojený vztah se svým partnerem. A je úplně jedno, jestli jste spolu pět, deset nebo dvacet let. Budete si společně užívat každou volnou chvíli. A když přijde výzva? Společně ji zvládnete, protože víte, že máte jeden druhého. A pokud byste přece jen chtěli svůj vztah vyladit a dodat mu novou jiskru, pak omrkněte Lexikon partnerské harmonie>>.

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.