Já nejsem egoistka

Každá žena je jedinečná a krásná. Říkáte si, že tohle rozhodně není váš případ? Rozumím vám, byla jsem na tom ještě před několika lety úplně stejně. Sebevědomí bylo totiž tehdy moji slabou stránkou. Nejsem přece egoistka, která chodí s nosánkem nahoru. Máte podobný pocit? Pak čtěte dál. 

Samochvála smrdí

Doma mě totiž učili, že samochvála smrdí. Věděla jsem, že když budu chodit s nosánkem nahoru, dopadnu velmi brzo na zadek. Ano, namyšlenost a vysoké ego nám na hodnotě skutečně moc nepřidají. Ale co potom se sebevědomím?

Jak už jsem se zmínila, každá z vás je krásná a jedinečná. Jen tu krásu v sobě potřebujete sama objevit. My ženy často čekáme, že nám muži ukážou naši vnitřní a vnější krásu, když ji zrovna nevidíme. Mezi námi děvčaty, je velmi příjemné, když vás muž pochválí, že vám to sluší. I já to ráda slyším a lhala bych, kdybych řekla, že ne. Jenže když se řekne sebevědomí, začínáte se podvědomě kroutit.

Ta má nosánek nahoru

Když se o nějaké ženské řekne, že je moc sebevědomá, napadne vás jako první asociace, že chodí s nosánkem nahoru. O tom sebevědomí opravdu není. Možná si říkáte, že k tomu, abyste se motivovala, se přece nemůžete chválit za každou prkotinu. Nebo máte strach, že si o vás lidé budou myslet, že jste nafoukaná.

I já jsem přesně takové pocity zažívala. Měla jsem strach se pochválit, když se mi něco povedlo. Nechtěla jsem před ostatními vypadat jako egoistka. Jenže pak se to začalo projevovat v mých vztazích. Podceňovala jsem si a myslela si, že mi partner tato tvrzení bude stále vyvracet. Vyvracel, jenže po nějaké době ho to přestalo bavit.

Často si myslíme, že pokud budeme zadané, všechny naše problémy se rázem vyřeší. Možná na nějakou dobu, než vám spadnou růžové brýle, ale pak se začíná dostavovat vnitřní prázdnota. A myšlenkové pochody začínají jet na plné obrátky. On se změnil, vždyť předtím byl úplně jiný. Kam jsem to tehdy dala oči. Znáte to taky?

sebevedomi_ale_ja_nejsem_egoistka

Vysoké ego vs sebevědomí

Sebevědomí se dnes totiž velmi často zaměňuje s egoismem. Jenže když jste sebevědomá, neznamená to, že chodíte s nosem nahoru, div vám do něj nenaprší.  Podíváme se na sebevědomí z hlediska češtiny. Nebojte nebojte, nebude to bolet. Sebevědomí je složenina dvou slov, sebe + vědomá.  Znamená, že jste si vědomá sama sebe a svých hodnot a kvalit. Zároveň jste otevřená a vnímavá. Přijímáte se přesně taková, jaká jste.

Jste stále ještě single? Užívejte si to. Možná si říkáte, že Lukšová asi dopadla přímo na hlavu, když po vás chce, abyste si užívala samoty. I já si dřív myslela, že k tomu, abych byla šťastná, potřebuji mít vedle sebe nutně chlapa. Nedokázala jsem být sama. Navíc jsem si myslela, že právě vztah mi dodá sebevědomí. Jenže chyba lávky.

Myslela jsem si, že právě vztah mi dodá potřebné sebevědomí

Možná to máte podobné. Nedokážete být sama a hledáte zaručené recepty na své problémy (nebyla jsem kdysi jiná). Když už si najdete partnera, obrátíte svůj život naruby. Vše se řídí podle NĚJ. Jenže na váš úkor. Máte domluvené kafíčko nebo cvičení s kamarádkou, jenže jak váš drahý zavolá, nemáte problém všechno zrušit, jen abyste byla s ním. V tuto chvíli začíná vaše přitažlivost v očích muže rapidně klesat.

Do hledání muže svého srdce se pusťte tehdy, až se budete cítit v souladu sama se sebou. Partnerovým úkolem není vyplnit vaši prázdnotu, ale obohatit spokojený život. Teprve tehdy má vztah opravdovou perspektivu do budoucna. Partner vám velmi rád ukáže vaši vnitřní krásu, ale stejně tak vám bude nastavovat zrcadlo.

Muži chtějí sebevědomé ženy

Muži totiž vedle sebe chtějí sebe-vědomou ženu. I když budou možná tvrdit, že jim na vzhledu vůbec nezáleží, je to první, co je zaujme. Ruku na srdce, jaký muž vás zaujme víc? Sympatického vzhledu nebo zanedbaný? Samozřejmě důležité je také vnitřní vyzařování. Není to jen o přirozené kráse, ale o péči o sebe a své tělo i duši.

Když o sebe budete pečovat, budete se cítit lépe. Muži to vycítí. Poznají, že o sebe pečujete a jste si vědomá sama sebe. Když budete sebe-vědomá a spokojená sama se sebou, pak máte daleko lepší předpoklady k tomu, abyste se seznámila jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>.

sebevedomi_ale_nejsem_egoistka

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.