Sebevědomé novoroční předsevzetí

Blíží se nový rok a možná už taky přemýšlíte, jaké novoroční předsevzetí si dáte. Možná chcete změnit nějaký nedostatek, který sama na sobě vidíte.  Vzpomínám si, že jsem si na konci roku 2007 dala své sebevědomé novoroční předsevzetí.  Po novém roce zhubnu. Byla jsem sama a říkala jsem si, že když budu mít o 10 kg lehčí, budu pro muže více sexy.

Sebevědomé novoroční předsevzetí

V lednu jsem velmi odhodlaně změnila jídelníček a stala se pravidelným návštěvníkem posilovny. Byla jsem fascinovaná, kolik tady bylo lidí. Tolik nových rozhodnutí. V březnu už takový nátřask nebyl.  I když jsem nebyla úplně důsledná, výsledky jsem měla. Asi po třech měsících jsem opravdu zhubla. Byla jsem sama se sebou spokojená. Měla jsem šest kilogramů dole. Ale mé sebevědomí stále pokulhávalo. Byla jsem v té době ještě single, ale říkala jsem si, že by nebylo špatné konečně potkat toho pravého.

Když se objevil muž, který by o mě měl zájem, řekla jsem si, že to s ním zkusím, i když to nebylo tak úplně ono. “Přece nemůžeš být tak nenažraná,” říkala jsem si.  Můžu být ráda, že mě vůbec někdo chce.  Ztracená kila mi sebevědomí nepřinesla.

Ze začátku náš vztah probíhal celkem harmonicky, i když tam bylo spousta odlišností. Nepřikládala jsem tomu důraz a řekla si, že se to určitě časem poddá. Po půl roce jsem si musela přiznat, že s tímto chlapem nedokážu žít.

Sebevědomí mělo stále dovolenou

Měla jsem ze sebe pocit, že jsem asi hodně vybíravá. Po rozchodu jsem se dostala do depresí, kdy jsem si říkala, že nejsem k ničemu.  Kompenzovala jsem si ji jídlem. Kila, které se mi podařilo zhubnout jsem nabrala zase zpět.  Měla jsem dojem, že jsem selhala. “Jsi bez chlapa a ještě tlustá,” opakovalo se mi neustále v hlavě.

Rok utekl jako voda a já trávila Vánoce zase sama, jak kůl v plotě. Měla jsem díky tomu šanci přemýšlet víc sama o sobě. Zjistila jsem, že pokud si nebudu vážit sama sebe, můžu mít postavu jako modelka, ale stejně se sebou nebudu spokojená. Začala jsem se na to více zaměřovat. Přestala jsem řešit to, kolik vážím.

Dala jsem vale předsevzetím

Od dalšího roku už jsem si předsevzetí nedávala.  Rozhodla jsem se, mít se ráda přesně taková, jaká jsem i se svými oblými boky a se všemi nedokonalostmi. Byla to celkem výzva a nebylo to ze dne na den, ale podařilo se. Uvědomila jsem si, že to není jen o tom, kolik vážím a jak vypadám.

Každému se líbí něco jiného a ne každý vedle sebe potřebuje mít modelku. Uvědomila jsem si, že já bych sama vedle sebe nechtěla hubeného muže. I když jsem si na svůj jídelníček dávala pozor, už pro mě váha nebyla problém číslo jedna.

Když jsem začala mít ráda sama sebe, odráželo se to na mém životě. Zjistila jsem, že mužům se líbím přesně taková, jaká jsem, i když nejsem dokonalá. Začala jsem si užívat každý den a když mě někdo pochválil, poděkovala jsem zdvořile za kompliment. Viděla jsem na svém okolí velkou změnu.

Tato změna nastala díky tomu, že jsem změnila své vnitřní. Dnes se přijímám přesně taková jaká jsem.  I když mi sem tam projde myšlenka, že by to mohlo být lepší, mám se ráda. Když z vás totiž vaše okolí začne cítit, že se máte ráda, změní se i jejich přístup k vám. Jste totiž jedinečná přesně taková, jaká jste.

Nikdo jiný na světě totiž není přesně jako vy. Možná máte tendenci srovnávat se se svým okolím, ale neznamená to, že když je někdo okolo vás lepší kuchař, musí být lepší jak vy. Máte přece jiné přednosti, které zase nikdo okolo vás nemá.  Možná vás stále deptá, že jste stále single. Není to tím, že byste byla horší, než spokojeně zaláskované ženy. Pokud stále hledáte způsobit, jak se jednoduše seznámit, pak se mrkněte sem >>.

A co se týče mých novoročních předsevzetí u mě, už si žádné nedávám. Dávám si cíle, kterých chci dosáhnout. A jak to máte s předsevzetími vy?

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.