Sebevědomé novoroční předsevzetí

Blíží se nový rok a možná už taky přemýšlíte, jaké novoroční předsevzetí si dáte. Možná chcete změnit nějaký nedostatek, který sama na sobě vidíte.  Vzpomínám si, že před deseti lety jsem si předsevzala, že po novém roce začnu hubnout. Byla jsem sama a říkala jsem si, že když budu mít o 10 kg méně, budu pro muže více atraktivní.

V lednu jsem velmi odhodlaně změnila jídelníček a stala se pravidelným návštěvníkem posilovny. Byla jsem fascinovaná, kolik tady bylo lidí. Tolik nových rozhodnutí. Ovšem v březnu už jsem tam takový nával nezaznamenala.  I když jsem nebyla úplně důsledná, výsledky jsem měla. Asi po třech měsících jsem opravdu zhubla. Byla jsem sama se sebou spokojená. Měla jsem šest kilogramů dole. Ovšem co se týkalo mého sebevědomí, to bylo pořád stejné. Byla jsem v té době ještě single, ale říkala jsem si, že by nebylo špatné konečně potkat toho pravého.

vegetables-790022_1920

Když se objevil muž, který by o mě měl zájem, řekla jsem si, že to s ním zkusím, i když to nebylo tak úplně ono. Pomyslela jsem si, že přece nemůžu chtít všechno. Můžu být ráda, že o mě někdo vůbec jeví zájem.  Co se týče sebevědomí, nebyla jsem zrovna dvakrát v pohodě. Ze začátku vztahu to docela šlo, i když tam bylo spousta odlišností. Nepřikládala jsem tomu důraz a řekla si, že se to určitě časem poddá Jakým překvapením asi po půl roce bylo zjištění, že mám po boku muže, vedle kterého prostě nedokážu žít.

Měla jsem ze sebe pocit, že jsem asi hodně vybíravá, nicméně s partnerem jsme se rozešli. Dostala jsem se do depresivních stavů a začala zase jíst. Kila, které se mi podařilo zhubnout jsem nabrala zase zpět. To mi moc radosti nepřidalo. Měla jsem pocit, že jsem selhala. “Jsi bez chlapa a ještě tlustá.” opakovalo se mi neustále v hlavě.

sunset-538286_1920

Rok utekl jako voda a já trávila Vánoce opět sama. Měla jsem díky tomu šanci přemýšlet víc sama o sobě. Zjistila jsem, že pokud si nebudu vážit sama sebe, můžu mít postavu jako modelka, ale stejně se sebou nebudu spokojená. Začala jsem se na to více zaměřovat. Přestala jsem řešit to, kolik vážím.

Do dalšího roku jsem měla o svém předsevzetí trochu jinou představu. Rozhodla jsem se, mít se ráda přesně taková, jaká jsem i se svými oblými boky a se všemi nedokonalostmi. Byla to celkem výzva a nebylo to ze dne na den, ale podařilo se. Uvědomila jsem si, že to není jen o tom, kolik člověk váží nebo jak vypadá.

Nejsme všichni stejní. Každému se líbí něco jiného a ne každý vedle sebe potřebuje mít modelku. Uvědomila jsem si, že já bych sama vedle sebe nechtěla hubeného muže. Toto zjištění mi přineslo značnou úlevu. I když jsem dbala na svůj životní styl, už pro mě váha nebyla problém číslo jedna.

Když jsem začala mít ráda sama sebe, odráželo se to i na mé vnější realitě. Zjistila jsem, že mužům se líbím přesně taková, jaká jsem, i když nejsem dokonalá. Začala jsem si užívat každý den a když mě někdo pochválil, poděkovala jsem zdvořile za kompliment. Viděla jsem na svém okolí velkou změnu.

Tato změna nastala díky tomu, že jsem změnila své vnitřní. Dnes se přijímám přesně taková jaká jsem.  I když mi sem tam projde myšlenka, že by to mohlo být lepší, mám se ráda. Když z vás totiž vaše okolí začne cítit, že se máte ráda, změní se i jejich přístup k vám. Jste totiž jedinečná přesně taková, jaká jste.

Nikdo jiný na světě totiž není přesně jako vy. Možná máte tendenci srovnávat se se svým okolím, ale neznamená to, že když je někdo okolo vás lepší kuchař, musí být lepší jak vy. Máte přece jiné přednosti, které zase nikdo okolo vás nemá.  Možná vás stále deptá, že se vám ve vztazích nedaří. Není to tím, že byste byla horší. Pokud stále hledáte způsobit, jak se jednoduše seznámit, pak se mrkněte sem >>.

A co se týče mých novoročních předsevzetí u mě, už je tolik neprožívám. Už mám pouze jedno jediné, které je každý rok stejné. Tím je být šťastná. A jaké předsevzetí jste si dala na příští rok vy? Podělte se s námi v komentářích.

Anna Lukšová
Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Příručka pro nezadané

    hardbackcoverstanding_300x400 Zjistěte, jak se stát ženou, po které muž vašeho srdce touží.

  • Nejnovější příspěvky