Jak na první rande – co ano a co ne?

A je to tady, čeká vás první rande. Jste nervózní a zároveň se těšíte. Snažíte se dělat vše proto, abyste na svůj protějšek zapůsobila. V hlavě se vám promítá mnoho otázek. Co si vezmu na sebe? Kam půjdeme? Co dělat, abych zaujala? Jak tato schůzka vlastně dopadne?

Mám pro vás několik tipů na co ano a co ne. Pojďme se na ně společně podívat.

V drobnostech se skrývají velké věci

 • Dejte si záležet na svém vzhledu
  Neznamená to, že musíte být oblečeni podle poslední módy. Volte takové oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Než vyjdete z domu, ujistěte se, že nemáte nikde skvrnu od jídla nebo kousky jídla mezi zuby. Dbejte na svěží dech a s parfémem to nepřehánějte. Nezapomínejte také na vlasy a upravené nehty.
 • Udělejte si dostatečnou časovou rezervu
  Pokud je nám protějšek sympatický, rádi zapomínáme na čas. Doporučuji si po této schůzce už nic dalšího nedomlouvat, protože nevíte, jak dlouhou dobu bude trvat. Zbytečně byste pak byli nervózní a nepůsobilo by to dobře (váš protějšek by to mohl brát tak, že se s ním necítíte dobře).
 • Sejděte se na neurčitém místě
  Dobrou volbou je příjemná kavárna nebo restaurace. Pokud jste oba akční, můžete se domluvit např. na vyjížďce na kole  nebo jiné zájmové činnosti (za předpokladu, že jste oba vášniví sportovci). Nedoporučuji však jít do extrému.
 • Chovejte se přirozeně
  Buďte sama sebou a chovejte se mile. Zbytečně se nepřikrášlujte. Je mi jasné, že chcete svůj protějšek zaujmout, ale pokud budete ze sebe dělat někoho, kým nejste, dřív nebo později to vypluje na povrch.  Nezapomínejte na úsměv. Ten symbolizuje, že se v přítomnosti druhé osoby cítíte dobře.
 • Neprozrazujte o sobě úplně všechno
  První schůzka je sice od toho, abyste se o sobě něco dozvěděli, ale není nutné hned vykládat celý svůj životní příběh. Ten si nechte až se se svým protějškem lépe poznáte.

Pixmac000000000057

Čemu je lepší se vyhnout?

 • Hlučným místům
  První schůzka je především o vzájemné konverzaci. Kino či koncert je dobrá volba, ale na první schůzku tuto variantu nedoporučuji. Určitě si budete chtít s protějškem povídat, případně se blíže seznámit. Proto raději volte klidnější místa, kde se nebudete muset překřikovat.
 • Trapnému tichu
  Připravte si několik témat, která budete mít v záloze pro případ, kdy by nastalo ticho. Neříkám že musíte jen a jen mluvit, ale pokud nastane delší odmlka, bude vás to oba zbytečně znervózňovat
 • Rozebírání svých bývalých partnerek
  Tomuto tématu se doporučuji vyhnout obloukem. Pokud máte sami v sobě ujasněno, že minulý vztah skončil, není třeba to znova rozebírat. Na váš protějšek to rozhodně nebude působit moc dobře, když budete řešit co a jak jste si s bývalou Láskou provedli, proč jste se rozešli atd.
 • Svatba a děti
  Toto téma je na prvním rande opravdu předčasné a může váš protějšek vyděsit. Především ženy toto téma velmi rády rozebírají. I když byste do budoucna svatbu chtěli, na první schůzce  ho nedoporučuji moc načínat. Co se dětí týče, jiná situace je, pokud máte oba děti z předchozího vztahu. V tomto případě jistě najdete na téma děti společnou řeč, protože už jsou součástí vašeho života. Pokud jste ovšem bezdětní, doporučuji toto téma příliš nerozvádět.

 

A co dělat v případě, když vám protějšek není sympatický?

Může se stát, že na schůzku přijde člověk, který vám zrovna moc nesedí.  Netrpte zbytečně x hodin s člověkem, který vám není sympatický. Na druhou stranu zase neutíkejte už po pěti minutách. Zkuste se vžít do situace, jak by vám bylo příjemné, kdyby vám protějšek ani ne po pěti minutách utekl. Asi by vám to na sebevědomí moc nepřidalo. V takovém případě doporučuji vydržet půl hodiny a pak se zdvořile omluvit, že máte ještě nějaké povinnosti. Takové schůzce se však chce každý z nás vyvarovat.

 

Přeji vám, ať se vám první rande vydaří podle vašich představ a naleznete muže, se kterým budete mít pocit, že jste milovaná, šťastná a celistvá.

Pixmac000058616299

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.