Opravdu se protiklady ve vztahu přitahují?

Taky často slýcháte větu, že protiklady se přitahují? Volba správného partnera ovlivňuje náš život víc, než si dovedeme na první pohled představit. Vzájemné sympatie jsou velmi důležité, ale aby vám vztah fungoval i v dlouhodobém měřítku, potřebujete jít více do hloubky.

Jsem spokojená ve svém životě a v práci se mi daří. Jenže když se vracím každý večer domů, nikdo mě tam nečeká. Tuto větu slýchám pravidelně od žen na osobním mentoringu. Pravidelně se setkávám s ženami, které jsou úspěšné práci či byznyse, ale vrací se stále do prázdného domu či bytu.

Potřeba něhy, lásky a sounáležitosti

Jakmile zavřou dveře, cítí obrovskou prázdnotu a potřebu lásky, něhy a sounáležitosti. U mě to před deseti lety bylo podobné. Měla jsem dobře placenou práci, která mě bavila a žila jsem jinak vcelku spokojený život. Jenže vztazích to ovšem už taková hitparáda nebyla.

Myslela jsem si, že protiklady se přitahují, proto jsem často hledala odlišné muže. Neměla jsem problém si někoho najít, jenže po několika zkušenostech jsem zjistila, že jen fakt, že se mi muž líbí, mi dlouhodobě šťastný vztah nepřineslo. Více jsem přemýšlela, kde je jádro pudla. A bingo, bylo to v mém vlastním nitru. Začala jsem více pozorovat své myšlenky a zaměřila se na výsledky, které chci. Zhodnotila jsem si své priority a uvědomila si spoustu věcí.

Od malička jsme se učily spoustu věcí. Jak si ale najít správného partnera, to nám nějak zapomněli říct. Většinou si tak vyberete muže, který se vám sice líbí, ale za pár let zjistíte, že jste každý úplně někde jinde.  Od života pak získáváte bolestivé zkušenosti a máte strach, že se zase spálíte. Podle statistik se v současné době rozpadá 52 % manželství, což je každé druhé. Je to právě proto, že si k sobě najdeme nevhodného životního partnera. Jak taky, když nám nikdo neřekl, jak na to.

Protiklady se (ne)přitahují

Často slýchávám, že protiklady se přitahují. Tohle pravidlo platí ve fyzice, ale rozhodně ne v partnerských vztazích. Pokud budete úplně někde jinde, pak si s partnerem nebudete rozumět. V začátcích vám to možná přijde v pohodě, protože málem ani neznáte cestu z ložnice. Ovšem jak opadne počáteční nadšení, začnete zjišťovat, že se k sobě moc nehodíte. Máte pak pocit, že děláte něco špatně.

Když budete každý někde jinde, můžete se přetrhnout, ale stejně budete ve vztahu stejně oba nešťastní. Budete mít pocit, že žijete vedle sebe místo spolu. Proto je velmi důležité zvolit si kompatibilního partnera. Pouhý fakt, že je vám s tímto mužem dobře, pro dlouhodobě šťastný vztah opravdu nestačí.

Pokud jste single, hledejte si k sobě kompatibilního partnera. Jedině tak vám vztah může dlouhodobě fungovat. Je skvělé když si i po deseti a více letech můžete říct, že jste se tenkrát rozhodla správně. Pokud stále hledáte cestu a chcete se vyvarovat zklamání, nabízím vám cestu, kterou  jsem před deseti lety došla ke svému muži já.

Pokud vás tato cesta zajímá a opravdu chcete najít svou spřízněnou duši bez zbytečných zklamání, nemusíte už cestovat přes půl světa jako já. Stačí se podívat zde.

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.