Příprava na vztah je blbost

Připravovat se na vztah? To je nějaká blbost, ne? Přece bohatě stačí, když přeskočí jiskra. Tuhle větu jsem  často slýchávala od žen, které si ke mně přišly pro radu. Uvědomila jsem si, že jsem si před lety myslela to stejné. Jenže i když jsem vyzkoušela všechny možné způsoby seznamování, nefungovalo mi vůbec nic.

Všechny možné způsoby seznámení selhaly

Podívali se na sebe, zamilovali se do sebe na první pohled a žili spolu dlouho šťastně. V minulosti jsem si myslela, že k dlouhodobě harmonickému vztahu stačí, když na začátku přeskočí jiskra. Ovšem mé pády, které byly doslova na hubu,  mě vyvedly z omylu.

Dali jsme se do kupy a všechno bylo na růžovém obláčku. Ovšem po nějaké době první nadšení opadlo. Uvědomila jsem si, že si partnerem nerozumíme. Každý jsme byli úplně někde jinde a vztah se nám začal postupně bortit. Oba jsme se sice snažili, ale šťastný konec se nekonal. Usoudili jsme, že bude lepší, když budeme šťastní bez sebe, než nešťastní spolu.

Měla jsem strach z budoucnosti

Po několika podobných zkušenostech jsem už začínala mít strach, protože se mi přehrávaly ne zrovna dobré zkušenosti z minulosti. Pořád se mi v hlavě objevovaly jako film. Třicítka byla na krku a všude kolem mě spokojené čerstvě zasnoubené nebo těhotné kamarádky.

Vnímala jsem to jako své osobní selhání, vždyť jsem taky chtěla stabilního partnera a založit rodinu. Ve stresu jsem si celkem rychle našla dalšího partnera. Ale přišla další výzva. V hlavě se mi odehrávaly vnitřní rozhovory. Stále jsem srovnávala svůj nový objev se svými zhrzenými vztahy.

A nejvíce mi to šlo, když přišla partnerská krize. Pak jsem si teprve říkala, jestli můj bývalý nebyl lepší než současný a dilema stále narůstalo. Když jsme se zase rozešli, šrotovala mi hlava ještě víc.

Vytáhla jsem klín klínem

Myslela jsem, že se mi podaří tyto myšlenky převálcovat dalším vztahem, proto jsem nelenila se seznamováním. Říkala jsem si, že to chce jen čas. Pohybovala jsem se v nekonečném kole a stále více jsem si uvědomovala, že potřebuji ve svém životě něco změnit. Ale nevěděla jsem, kde začít.

Vnímala jsem, že si potřebuju vyčistit hlavu. Vyrazila jsem na druhou stranu světa, do Indie. Spojila jsem příjemné s užitečným a absolvovala tam studijní pobyt.

Příprava na vztah

Při svém působení v Indii jsem se dozvěděla, že abych se přestala babrat v minulosti, potřebuju ji od sebe odstřihnout. Když jsem ji odstřihla, cítila jsem obrovskou úlevu. Neměla jsem potřebu stále přemýšlet, proč to bylo tak a ne jinak. Začala jsem svou situaci bez partnera vnímat jako příležitost, kdy si můžu udělat pořádek sama v sobě.

Partnerství je jako cesta. Když se rozhodnete někam jet, určíte místo, nastavíte navigaci nebo si najdete trasu v mapě a vydáte se směrem ke svému cíli. Pokud si ale řeknete, že pojedete jen tak někam, aniž byste si určila cíl, pak budete bloudit. Když někam dojedete, stejně budete mít dojem, že jste úplně někde jinde, než byste chtěla.

Vyplatí se to

Možná si říkáte, že najít muže není až takový problém a příprava na vztah je vlastně blbost. Jenže pokud ze svého nitra budete vyzařovat na podvědomé úrovni strach a zklamání z minulých vztahů, přitáhnete si k sobě člověka, který ve vás tento pocit bude dál vyvolávat. A je pak úplně jedno, jaký způsob seznámení si zvolíte. Budete zbytečně zase zklamaná.

Příprava na nový vztah se opravdu vyplatí. Máte tak daleko větší šanci trefit se při volbě partnera přímo do černého. Když se zbavíte koule u nohy a ujasníte svá partnerská očekávání, je to první krok k vašem panu Božskému. Minulost vám pomůže uvědomit si, že chcete zvolit jinou cestu. Je to základní kámen k novému partnerskému životu.

A je úplně jedno, jestli svého partnera najdete mezi přáteli, na seznamce nebo seznamovacím večírku. Vše závisí na vaší přitažlivosti srdce. Proto se vyplatí příprava, protože když se dostanete do souladu sama se sebou, pak správně nastavíte svou přitažlivost k muži svého srdce.

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.