Přijímám se přesně taková, jaká jsem

Ano, je to tak, přijímám se přesně taková, jaká jsem. Ještě před deseti lety bych tuto větu nebyla schopná pronést ani v mysli, natož ji říct nahlas.

I na mě došlo. Místo práce ležím v posteli, cítím se jako po bouřlivém večírku a z nosu se mi během několika hodin staly galapágy. Spotřebu kapesníků raději ani nepočítám.  Mé tělo řeklo dost a dalo mi jasně najevo, že teď je čas vypnout.

Dřív bych byla naštvaná, že mám tolik práce a místo toho ležím v posteli s chřipkou. Snažila bych se to přebít prášky a kávou. Dnes jsem svému tělu vděčná, že mi dokáže říct, co chce. Dává mi jasně najevo, abych zvolnila. Mám teď víc času být sama se sebou a pozorovat se. Dávám mu prostor, aby se přirozeně zregenerovalo.

Přijímám se přesně taková, jaká jsem

Ze všech stran se na nás valí informace o dokonalé postavě, média nám diktují jak máme vypadat a co musíme mít, abychom byly IN. My pak máme pocit, že nejsme dost dobré, když na sobě vidíme sebemenší faldík nebo pupínek na obličeji. I já jsem sama se sebou dříve bojovala.  V dětství se mi posmívali, že jsem tlustá a pokud nezhubnu, nebude mě žádný muž chtít.

Přijala sem to jako svůj vzorec. Snažila jsem se držet různé diety. To, co jsem pracně zhubla, jsem během krátké doby nabrala zpátky. Cítila jsem to jako své selhání. Pak jsem si uvědomila, že jsem jedinečná přesně taková, jaká jsem, i když mám nějaké to kilo navíc.  Nějakou dobu mi to sice trvalo, ale přijala jsem sama sebe se všemi nedokonalostmi.

Začala jsem pozorovat změnu také ve svém okolí. Když jsem si začala sama sebe vážit, všímala jsem si, že si mě váží také mé okolí. Kila šly dolů tak nějak samovolně. Nemusela jsem vyvíjet tak obrovské úsilí jako u předchozích diet. Dovolila jsem si být veselá, když mi bylo do smíchu, ale také smutná, když jsem se necítila šťastně.

Prožila jsem také několik partnerských vztahů a zklamání. I když nedopadly zrovna nejlépe, přijala jsem jako fakt, že mě měly něčemu naučit. Dokázala jsem díky nim vyrůst. Zjistila jsem, co mi brání mít šťastný partnerský vztah.  Byla jsem to já sama, protože jsem svým vyzařováním nastavovala svému okolí zrcadlo.

Vím, že to ze začátku není úplně snadné, mít se ráda. Je to proces, který nějakou dobu trvá. Ze začátku stačí, když se přijmete taková, jaká jste. Ty nedostatky vidět můžete ale přestaňte si je vyčítat. Jste jedinečná přesně taková, jaká jste. Nikdo na světě není úplně stejný jako vy. I když jste možná ještě single, neklesejte na mysli. Vaše Láska na vás někde čeká, stačí ji vědomě objevit.

přijímám se taková jaká jsem

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.