Podceňovaná ingredience, kterou chlap ve vztahu fakt ocení

Co chlap opravdu potřebuje ke spokojenému vztahu?

Mínění většiny lidí? Trojúhelník sex, dobré vaření a zařízená domácnost. Pak mu k tomu přihodí pár okamžiků na rozbití stereotypu a hej, bude se mít jak prase v žitě!

Realita leží trošku někde jinde. A je jednodušší, než se může zdát.

Být mužem

Ťukáte si na čelo, co tím sakra myslím?

Mužské ego je svinstvo. My chlapi na něj děsně lpíme. Přestože nám občas pěkně mrví život. Prostě a jednoduše, potřebujeme být v očích ostatních jedineční. Snažíme se to neustále prokázat. Při sportu, práci, sexu a já ještě nevím kde jinde. Fakt chceme cítit, že nás okolí skutečně vnímá jako toho velkého chlapa a dovede nás tak ocenit. Obzvlášť naše drahé polovičky.

Jenže jak na tohle téma přijde řeč, úplně slyším slova mý kámošky o jejím příteli: „Proč bych ho kvůli tomu jako měla chválit? Dyť je to v jeho zájmu mít dobrou práci a uživit nás ne?“

A to je ten průšvih. Ženská na nás působí jako neskutečnej motor. Ne nadarmo se říká, že za každým úspěšným chlapem stojí silná žena. Za řadu studijních úspěchů vděčím své bývalé přítelkyni. Protože mě dokázala vybičovat. Vymáčknout ze mě to nejlepší. A ne, tím teď zrovna nemyslím sémě při sexu :-P.

No jo, ale co jako dělat, když ta kladná odezva nepřichází?

Pokud je chlap hodně vztahovej jako já, přijdou nám veškeré předchozí činy jako ztráta času. Cítíme se nedocenění. A když se najdou dvě stejně fešný baby, z nichž ta jedna nás dovede ocenit a druhá ne? U které spíš hledáme útěchu?

Výsledkově orientované ženy mají zas občas problém s neustálou potřebou trumfnout kariérně chlapa. To byl případ mé lektorky komunikace. Pořád chtěla před světem ukázat, že je soběstačná ženská, vše zvládne a žádnou pomoc od chlapa vlastně nepotřebuje. A málem jí to stálo manželství, protože pro toho muže tam najednou nebyl prostor.

Sakra, ženský! Chlapovi, pokud není úplnej buran, přeci dělá dobře, když může svoji ženu ochraňovat. Protože to nás muže dělá muži. Být ženě oporou morálně, materiálně i fyzicky.

Přiznejme si ale narovinu: někteří muži jsou v tomhle směru občas pěkně přitroublí. K pracovitému gentlemanovi mají hodně daleko. Pak ženám radím – zkuste své chlapské protějšky v tomhle směru citlivě navést. Požádejte o pomoc s tím či oním, řekněte si o radu v určitých věcech. Ze začátku stačí maličkosti.

Čím dřív ve vztahu začnete, tím líp. Můžu potvrdit, že v rané fázi vztahu jsme nejtvárnější 🙂

A nezapomeňte i náležitě pochválit pracovní i osobní úspěchy. Vím z vlastní zkušenosti, že jak je zahrnuta pozitivní motivace, člověk si to líp zafixuje v makovici a postupně určité věci budě dělat automaticky. Z čehož ve finále profitují obě strany.

podceňovaná ingredience

Důležitá rada na závěr

Ať je jakákoliv hádka sebeostřejší, za žádných okolností se nesnažte mužské ego cíleně srážet. Jakákoliv narážka na slabost a chlapskou neschopnost je nepřijatelná. Strašně blbě to snášíme. Je to asi to samý, jako by měl chlap narážky na váš velkej zadek, vysokej věk, frigiditu v posteli a… snad chápete. 🙂

Na rovinu? Hádku tím spolehlivě vyhrajete. Ale na úkor vzájemného souznění a pošramoceného sebevědomí chlapa. A stojí to za spokojenost ve vztahu?

autor Patrik Lamič
www.lamic.cz

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.