Partnerská očekávání

Při navazování nových kontaktů určitě máte nějaké to očekávání. Ať už je to partnerský vztah anebo obchodní schůzka. Mám pro vás teď jednu otázku. Zodpovězte si na ni pravdivě.

Jaká máte očekávání od svého protějšku? 

Když jsem se ptala ve svém okolí, dostala jsem mnoho odpovědí.

Nejčastěji však zněly tyto tři:
Aby mě měl rád.
Aby na mě měl dostatek času. 
Abychom si  dobře rozuměli. 

Hodně široký pojem, co myslíte? Vzájemná láska je v partnerském vztahu nutností. Fyzická přitažlivost je důležitá, ale  aby vám vztah dlouhodobě fungoval, potřebujete mít s partnerem také něco společného. Když máte společné koníčky, bude pro vás snazší vymyslet, co můžete podniknout, aby se ani jeden vás nemusel přemáhat. Pokud nebudete mít společné zájmy, zjistíte časem, že už si vlastně nemáte co říct. Nemusíte mít společné úplně všechno. To taky není značka ideál, ale najděte společně něco, co vás oba baví. A nemyslím tím teď jen sex, ten bohužel všechno nevytrhne.

A teď mrkneme na pohled do budoucnosti. Když máte oba od života naprosto jiná očekávání, nemůže vztah dlouho fungovat. Ze začátku vám to tak sice nepřijde, ale po nějaké době tyto odlišnosti pocítíte. Pak zjistíte, že si nerozumíte a budete oba nešťastní.

Uvedu to na malém příkladu: Pokud do budoucna uvažujete o dětech,  hledejte si muže, který je taky bude v budoucnu chtít. Když si najdete chlapa, který už své děti má, je logické, že nebude hned chtít zakládat další rodinu. Vyhnete se tím zbytečnému zklamání, že vy chcete mít svoji rodinu, ale váš protějšek nechce, protože už děti má.  A to se týká i jiných záležitostí, nejen dětí. Hned na začátku vztahu si tyto věci společně vyjasněte.

Pixmac000068935525

Sympatie jsou důležité, ale pojďte víc do  hloubky

Na začátku každého vztahu jsou důležité vzájemné sympatie. O tom se s vámi nebudu přít. 🙂 Pokud cítíte, že je vám protějšek sympaticky a cítíte se spolu dobře, super. První krok máte úspěšně za sebou. Teď zjistěte, co máte společného. Co byste mohli společně ve svém volném čase dělat? Až objevíte společné koníčky, pobavte se spolu o  pohledech do budoucnosti. Chcete žít rodinným životem? Nebo by vám vyhovovalo žít jen tak spolu? Shodnete se alespoň částečně na tom, kam chcete ve svém vztahu směřovat?

Tohle všechno na jedné společné schůzce opravdu nevyřešíte. Dejte si čas a vzájemně se poznejte. Nejste na závodech. Užívejte si vzájemné seznamování. Není vůbec příjemné, postavit se po pěti letech vztahu do reality, že si vůbec nerozumíte. Vznikají z toho pak zbytečné konflikty, hádky případně nevěra atd. Proto nepospíchejte hned do vztahu, raději se nejprve trochu vzájemně poznejte.

Přestaňte se snažit za každou cenu svému panu božskému zalíbit. Pokud s vámi něco rezonuje, je to skvělá zpráva. Pokud muži tvrdíte, že máte společného něco, co vás ve skutečnosti až tak moc nezajímá, dřív nebo později to stejně vyplave na povrch.  Ujasněte si proto v první řadě, co od svého partnerského vztahu očekáváte.

Jste připravena začít nový partnerský vztah? A jaká jsou vaše partnerská očekávání? Podělte se s námi v komentářích.

 Pixmac000057389405

 

 

 

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  1. ANONIMKA napsal:

    Máte úžasné články.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů