Praktické tipy k online seznámení

V dnešní digitální době je technika na velmi vysoké úrovni. Online seznamky se tak stávají běžným způsobem seznámení. Jsme často zaneprázdnění a seznamujeme se přes internet, protože je to na první pohled snadné a rychlé. Když víte, na co se zaměřit, pak máte velkou pravděpodobnost, že tu najdete muže, kterého hledáte.

Možná máte strach, aby se o vašich seznamovacích akcích někdo nedozvěděl. Měla jsem to úplně stejné. Pamatuji si na doby, kdy jsem měla strach, že se mé okolí dozví, že zrovna já mám inzerát na online seznamce.

Určitě jste se už s nějakou tou internetovou seznamkou setkala. Možná s ní máte osobní zkušenost. Znám spoustu lidí, kteří mají prvotní zkušenost špatnou. Já mám obojí. Po několika neúspěšných zkušenostech jsem se zařekla, že internetová seznamka už nikdy.

Pokud máte dojem, že se za pomoci internetu seznamovat nechcete, je to naprosto v pořádku. Každá z nás je jiná a jedinečná.  Pokud přece jen zvažujete, že seznamku vyzkoušíte, pak mám pro vás malé shrnutí a několik tipů.

Výhody a nevýhody

Dnes už se za inzerát na seznamce nemusíte cítit trapně. Na internetu dnes děláme spoustu věcí. Od nákupů, přes poznávání nových věcí, až k seznamování s novými lidmi.

Tak jako všechno ostatní, mají i internetové seznamky svoje plusy a mínusy. Obrovskou výhodou je rychlost navazování nových kontaktů. Můžete si psát s více muži najednou a rozhodnout se, se kterým se sejdete. Nevýhodou je, že nevíte, kdo sedí na druhé straně sítě, jestli je to skutečně takový člověk, za kterého se pokládá.

Praktické tipy

Když budete vědět, na co se zaměřit, vyvarujete se zbytečných zklamání. Už podle dopisování můžete mnohé poznat.

 1. Nějakou dobu si pište
  Je mi jasné, že váš čas je drahý, ale v tomto případě nespěchejte. Ve vaší vzájemné konverzaci se zaměřte na způsob vyjadřování. Mnoho také vyčtete z pravopisných chyb a hrubek.
 2. Nechte si poslat jeho fotku
  Napište si muži o jeho fotku, pokud ji nemá uvedenou na seznamovacím profilu. Chcete přece vědět, s kým máte tu čest. Pokud se vám člověk na druhé straně nějakou dobu vymlouvá, že vám fotku poslat nemůže, zbystřete.
 3. Zavolejte si
  Ještě před první schůzkou se domluvte, že si zavoláte. I když to bude pouze na chvilinku. To že uslyšíte jeho hlas a způsob vyjadřování, vás může přiblížit k rozhodnutí, zda se chcete opravdu sejít.
 4. Sejděte se na neutrálním místě
  Vyberte si takové místo, kde bude více lidí. Přece jen se ještě neznáte a opatrnost je na místě. Já jsem volila vždy nějaký záchytný bod na náměstí. Lidí tam pro všechny případy bylo dost a lépe se místo nám oběma hledalo.
 5. Dejte si nápadně nenápadné poznávací znamení
  Ideální varianta je nějaká věc, kterou budete mít na viditelném místě. Pokud z dálky uvidíte, že s tímto mužem se opravdu potkat nechcete, stačí ji schovat, aby nebyla vidět. Ať už je to čepice v nějaké barvě, deštník, nebo cokoliv jiného, co vás napadne.

Co seznámení nedopadlo?

Možná už za sebou máte několik schůzek, které neodpadly dobře. Říkáte si, že tohle už nemáte zapotřebí. Chápu vaše pocity, cítila jsem se před několika lety úplně stejně. I já jsem si před deseti lety uvědomila, proč schůzky a následně i vztahy dopadly krachem. Internetová seznamka za to opravdu nemohla. Bylo to moje vnitřní vyzařování. Když jsem si pak uvědomila co mi brání, daly se věci do pohybu.

Hádejte, kde jsem objevila svého manžela. Ano, byla to právě internetová seznamka. Uvědomila jsem si, kde jsem během navazování kontaktů dělala chyby. Zapojila jsem také změnu svého vnitřního vyzařování.

Dnes na internetové seznamky nedám dopustit. Když víte, na co se během prvotních kontaktů zaměřit, vyvarujete se nejen zbytečných zklamání, ale najdete svou spřízněnou duši.

Jaký způsob seznámení preferujete vy? Podělte se o svůj názor v komentářích pod článkem.

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 1. Pavel napsal:

  Je to přesně tak, pokud je někdo neúspěšný v seznamování, seznamky za to opravdu nemohou. Pokud je někdo příjemný, vtipný a zdravě sebevědomý uspěje na seznamce i v reálu. Ale na seznamce asi rychleji

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.