Jak si zkrátit nevydařené první rande?

Nějakou dobu si dopisujete a rozhodnete se potkat. Podle písmenek to vypadá velmi nadějně, proto se těšíte. Nastává den D a vy čekáte na smluveném místě v dohodnutý čas.

“Podle fotky vypadal nadějně, a po hlase v telefonu byl taky velmi příjemný,” uklidňujete vnitřním monologem napětí, které prochází vašim tělem. Z dálky vidíte už někoho přicházet. Jde přímo k vám. Představíte se a jdete si sednout do kavárny. Vzájemně máte smíšené pocity.

Všímáte si veškerých detailů a začínáte uvažovat, jestli byste si sama sebe dokázala představit s tímto mužem. Nějakou dobu se spolu bavíte, jenže zjistíte, že i kdybyste tisíckrát chtěla, tak nedokážete najít společnou řeč. Navíc vás tento muž nepřitahuje. Díváte se na hodinky a přemýšlíte, jak schůzku ukončit.

Jak z této situace elegantně vybruslit? V každém případě platí slušnost nade vše. Jsme přece dámy. Člověk, který proti vám sedí, nemůže za to, že nepřeletěla jiskra. Neznamená to však, že se budete dvě až tři hodiny trápit a těšit se, až rande skončí. Vydržte půl hodiny a pak se zdvořile omluvte, že musíte neodkladně odejít.

Mám pro vás několik tipů na neodkladné ukončení schůzky:

 • Potřebuji si něco neodkladného zařídit. Omluvíš mě?
  Náhodou jste si vzpomněla, že ještě potřebujete koupit granule pro psa, které mají jen ve vašem oblíbeném zverimexu. Problémem je, že za půl hodiny zavírají. Přece nemůžete nechat zvířecího miláčka hlady.
 • Zapomněla jsem, že na zítra musím do práce ještě něco důležitého zařídit.
  Pracovní povinnosti nepočkají. Pokud nesplníte zadání, s povýšením se můžete rozloučit. To si přece nemůžete dovolit.
 • Urgentní telefonát.
  Pokud si nejste jistá, jaká bude vaše reakce na pana neznámého, domluvte se dopředu s kamarádkou, ať vám cca po dvaceti minutách od začátku schůzky zavolá.
 • Chvíli předtím, než jsi přišel, volal šéf. Musím se hned vrátit do práce.
  Krajní varianta, když už nevíte z které do které. Můžete použít už po deseti minutách, když vidíte, že schůzka nikam nepovede.

Ve spoustě případech už se muž neozve. Pokud vás bude kontaktovat, že by se chtěl znovu sejít, doporučuji mu říct nebo napsat, že teď se na nový vztah necítíte. Není nic špatného ani na vás, ani na protějšku. Máte trochu jiná očekávání. Každý z nás je jiný a není možné zavděčit se každému.

Neklesejte na mysli, i mě se před lety stalo, že jsem měla pár nepovedených schůzek. Rozhodně to nevzdávejte. Váš vysněný partner na vás někde čeká. Když vytrváte, objeví se.

A jak vypadalo vaše nevydařené rande? Podělte se s námi v komentářích.

rose-755327_1920

 

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.