Je to minulost, ale co kdybychom se tenkrát nerozešli?

Taky si někdy říkáte, jaké by to bylo, kdybyste se s partnerem tenkrát nerozešli? Sice už je to minulost, ale třeba by se to časem srovnalo a vztah zase klapal. Vždyť vám přece spolu nebylo až tak špatně. Taky jsem se do této fáze víc jak před deseti lety dostala. Říkala jsem si, co když už nenajdu nikoho lepšího?

Co by bylo kdyby?

V hlavě se mi odehrávaly různé scénáře. Většinou začínaly asi takto: Kdybych to bývala byla tenkrát udělala tak …. Stále jsem se vracela do své minulosti a analyzovala jsem co a jak mohlo být.

Znáte to taky? Něco uděláte a pak máte pocit, že jste měla postupovat jinak. Následují výčitky a lítost. Pořád na tím přemýšlíte a říkáte si, co by bylo kdyby. Můžete být po rozchodu i několik let, ale stejně se nedokážete vyrovnat s faktem, že váš vztah už dávno skončil. Nebo můžete zažít to, co já, že se minulost snažíte rychle zaplácnout něčím novým, jenže pořád se vám vrací a stejně nad ní musíte přemýšlet.

minulost

Je to minulost

Pokud máte tendenci pořád přemýšlet, co jste mohla udělat jinak, stačí si uvědomit jednu věc. Minulost už zpátky nevrátíte, i kdybyste se chtěla rozkrájet. Máte pocit, že jste se měla tehdy zachovat jinak? Pak si uvědomte, že tehdy jste udělala to nejlepší, co jste udělat mohla. V té době jste považovala své konání za nejlepší možnou cestu. Není třeba si své počiny vyčítat. Vše je tak, jak mělo být.

Pokud byste se dnes ve stejné situaci zachovala jinak, pak je to proto, že jste od té doby vyrostla a objevila i jinou cestu. Naše počiny nám pomáhají růst. Minulost je dobrá věc. Když se do ní podíváme, můžeme se z ní poučit. Druhou stranou mince je přehnané přebírání, že jsme mohli něco udělat jinak. Mnohdy po nějaké době přijdete na to, že všechno mělo být přesně tak jak bylo. Aby mohlo něco nového začít, musí staré skončit.

Pokud vás stále trápí něco z minulosti, přijměte situaci tak jak je. Pozorujte své pocity a uvědomte si fakt, že situaci z minulosti už nevrátíte. Vezměte si z ní pro sebe to nejlepší = poučení. Příště se zachováte jinak. V praxi se často setkávám s tím, že lidé si vyčítají ztracená léta po boku špatného partnera. Pokud je to i váš případ, mějte na mysli, že vám tento muž pomohl k uvědomění něčeho.

Co kdybychom se tehdy nerozešli?

Já se dnes na své nevydařené vztahy z minulosti dívám s pokorou. Ano, přiznávám, tehdy mě dost semlely. Trvalo mi docela dlouho, než jsem se s rozchodem vyrovnala, ale začala jsem se na ně dívat z druhé strany. Kdybych nezažila všechny situace, které jsem zažila, nedokázala bych tolik vážit muže, kterého mám po svém boku. Dnes a denně jsem vděčná za všechny své zkušenosti, i když byly bolestivé. Vím, že minulost vrátit nejde, ale vždy se z ní snažím poučit. Když jsem byla na dně, uvědomila jsem si, že se dá odrazit, jen musím chtít.

Možná víte, že jste udělala chybu. Je to naprosto v pořádku, protože jsme lidé a ne stroje. Situace z minulosti, které se vám nelíbí berte jako životní lekce. Přestaňte si vyčítat, že jste měla udělat tohle a tamto. Kdybyste tehdy věděla, že je vaše rozhodnutí špatné, pak byste se určitě zachovala jinak. Pokud jste zrovna single, pak můžete začít znova a s čistým štítem.

Máte před sebou obrovské možnosti, i když je zrovna teď nevidíte. Můžete si najít přesně takového partnera, který vám bude vyhovovat. Teď už víte, že příště si svůj život zařídíte jinak a lépe.

Stačí jen vykročit na cestu a vědomě se rozhodnout, že chcete přestat být single a žít spokojeným partnerským životem. Užívejte si každý okamžik, protože život je krátký.

Je to minulost

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.