Má to vůbec cenu?

Říkáte si, jestli má cenu hledat dál nového partnera? Po bolestivém rozchodu, kdy máte dojem, že se proti vám všechno spiklo. Přesto ve skrytu duše toužíte po své spřízněné duši. V tomto článku se s vámi podělím o kousek svého příběhu.

Má to vůbec cenu?

„Víš, bude lepší, když se rozejdeme.“

V tu chvíli mi ztuhla krev v žilách. Vždyť už jsem byla na tuto situaci připravená. Jak je to možné, že mě zasáhla tak, jako bych ji nečekala? Na začátku to bylo tak úžasné. Byli jsme jako jedno tělo, jedna duše a skvěle rozuměli. Nemohli jsme jeden bez druhého být, tak proč ten zvrat? Vrcholem všeho bylo, že jsme si začali lézt na nervy a nakonec se rozešli. Má to vůbec cenu stále se trápit ve vztazích?

Po pár měsících duševní regenerace jsem si dodala odvahu. Vzpamatovala jsem a šla s plným odhodláním do nového vztahu.

„S tímto chlapem to bude určitě lepší,“ konejšila jsem se v naději na lepší zítřky.  Bylo to hezké. Měli jsme společné plány do budoucna. Po půlroce jsem zjistila, že to asi nebude to, co bych chtěla. Navíc se naše názory začaly po jisté době velmi odlišovat.

Následoval další rozchod. Znovu stejná otázka: Má to vůbec cenu?  Už na to nemám sílu, stále dokola. Mám si vůbec někoho hledat? Nebylo by mi lépe samotné? Má to vůbec cenu, abych byla nakonec nešťastná? Proč se mám neustále nechávat zraňovat?

Má to vůbec cenu?

Před několika lety jsem se opravdu hluboce zamyslela, zda mám opravdu tak speciální požadavky na muže. I když se to na začátku vztahu jevilo nadějně, stejně se něco pokazilo. Znáte to taky? Zamilujete se, je vám krásně, ale po nějaké době přijde pád doslova na hubu, při kterém vám spadnou růžové brýle. Zjistíte, že to takto už to dál nechcete. Následuje rozchod. A tento koloběh se točí pořád dokola.

V každém vztahu je přirozené, že po opadnutí první euforie nastává další fáze. Partneři se chtějí realizovat a začínají první neshody. Přesto jsem viděla jiné páry, jak jim to i po několika letech stále klape. Věděla jsem, že je potřeba něco udělat, aby se tato situace změnila. Začala jsem hledat, co dělají jinak než já?

Věděla jsem si, že musím začít sama u sebe. Jenže jak na to? Hledala jsem muže, který by mi ukázal mou vnitřní krásu, kterou jsem já ovšem neviděla. Při pohledu do zrcadla se mi chtělo brečet a jen při myšlence na to, že se mám ráda, se mi kroutily palce u nohou.

Všechno začíná ve vašem nitru

Začala jsem vnímat přítomný okamžik a hledat cestu sama k sobě. Když jsem se dostala až do svého nitra, našla jsem tam mnoho bolesti z minulosti. Spouštěče špatných vzpomínek, které jsem se snažila zamést pod koberec. Teprve tehdy, když jsem dokázala přijmout sama sebe, začala jsem si do života přitahovat muže, kteří mě takovou dokázali milovat.

Má cenu se zbytečně trápit?

Uvědomila jsem si, že veškeré trápení jsem si do života přitáhla sama. Neustálou hrou na oběť. Když už jsem se odhodlala jít na rande s novým objevem, většinou nadšení po pár schůzkách skončilo naprostým fiaskem. Nevzdávala jsem se, ale už mě můj neúspěch začal unavovat.

V Indii jsem odhalila své podvědomé nahrávky. Byly to informace pod povrchem, na které jsem úplně zapomněla. Přesto tam stále byly. Něco jako externí disk, který odpojíte od počítače, ale přesto tam soubory zůstanou. Promazala jsem je a vědomě jsem pustila staré křivdy.

Síla záměru

Pak jsem začala znova. Hledala jsem, ale tentokrát jinak. Úpravou svých vnitřních vzorců jsem změnila své vyzařování. Najednou jsem začala potkávat jiné typy lidí. Tím, že jsem si sama v sobě udělala pořádek a zbavila se duševního balastu.

Přestala jsem se zaměřovat na to, že mám někoho neustále hledat. Začala jsem si užívat přítomného okamžiku. Vnímat věci tak, jak jsou. Tady a teď. Cítit se dobře sama se sebou. Dřív jsem měla dojem, že potřebuju mít vedle sebe někoho, aby vyplnil mou vnitřní samotu. Teď jsem chtěla vztah, kde se budeme vzájemně doplňovat, a přesto zůstaneme svobodní. Že budeme rádi spolu, ale dokážeme být i jeden bez druhého.  A to bez toho, abysme si cokoliv museli vyčítat.

Teprve tehdy jsem byla připravená začít znovu. Po boku muže svého srdce. A ten na sebe nenechal dlouho čekat. Je to už více jak 8 let, co jsme se poprvé potkali. A i když jsme ve vztahu zažily už několik výzev, postavili jsme pevné základy a jsme rádi, že máme jeden druhého.

Síla sdílení

A proto jsem se rozhodla sdílet své zkušenosti na tomto blogu. Protože nemá cenu se zbytečně trápit. Má cenu být v životě spokojená a šťastná. Život je takový, jaký si ho uděláme. 🙂

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.