Jsem stále single. V čem jsou lepší než já?

Když vidím ty šťastné páry, cítím se hrozně. V čem jsou tyto ženy lepší než já? Vždyť některé nejsou ani nijak zvlášť atraktivní, tak jak je možné, že mají vedle sebe tak šikovného chlapa?

Tyto a ještě mnoho dalších otázek jsem si kladla, když jsem byla ještě single. Taky se občas sama sebe takto ptáte? Není to o tom, že by tyto ženy byly v něčem lepší jak vy. Mnohdy jsou průměrné. Ani s vnější vizáží to zrovna dvakrát nepřehání. Říkáte si, co v tom vězí?

K tomu, abyste byla šťastně zadaná, nemusíte být modelka oblečená podle poslední módy. V časopisech se dočtete spoustu informací, že pokud nebudete mít zrovna tuto kabelku či kostýmek, nebudete “in”. Nenechte se zmást, protože ve většině případů je to vlastně jen obchodní tah. Inspirovat se samozřejmě můžete, ale nenechte si takto diktovat, jaká máte být.

Já osobně mám ráda jak pěkné oblečení, tak kabelky i kvalitní parfémy. Když se v něčem cítíte dobře, vyzařuje tato energie z vás. Rozhodně to neudělá značková kabelka za pět tisíc. Pokud se vám ovšem líbí, nemám v úmyslu vám ji rozmlouvat. Přece jen jsme ženy a máme rády pěkné věci. Navíc ten pocit, kdy vám někdo z vašeho okolí řekne, jak vám to dnes sluší je opravdu skvělý.

magazine-806073_1280

Chtěla jsem tím pouze říct, že není důležité jak moc “in” jste, ale jak se sama se sebou cítíte. Jistě, první dojem udělá hodně. Můžete být dokonale nalíčená a oblečená, ale pokud nejste v souladu sama se sebou, okolí to na vás jasně vycítí. K tomuto souladu se dá vyladit vnitřně. Pokud sama sebe nebudete mít ráda, nepomůže vám ani svěcená.

V čem jsou ostatní ženy lepší než já?

Rozhodně nemusíte být smutná, pokud jste ještě sama. Mnoho žen raději zůstává v nefunkčním vztahu, protože mají strach, že zůstanou samy. S partnerem si sice nerozumí, ale co když už nikoho lepšího nenajdou? Z vlastní zkušenosti vám mohu říct, že je rozhodně lepší být sama a spokojená, než se trápit v nefungujícím vztahu. Ano, na vztahu se musí pracovat, ale jsou už situace, kdy je lepší se rozloučit, než se vzájemně trápit.

Teď si určitě říkáte: “Tobě se to kecá, když jsi šťastně vdaná.” Ano, teď se mi to opravdu kecá, ale ještě před několika lety jsem byla úplně ve stejné situaci, proto vím o čem mluvím. Když jsem na sobě začala aktivně pracovat, tato myšlenka mi v mnoha ohledech pomohla. Když jsem byla ještě single a chytl mě splín, že zase trávím večer sama doma, uvědomila jsem si, jak je mi dobře.

Sice mi bylo smutno, ale na druhou stranu, když jsem si uvědomila, že je mi takto rozhodně lépe, než abych se užírala v nefunkčním vztahu. Postupně jsem si začala více věřit a světe div se, moje vnější realita se díky tomu začala měnit. Najednou jsem potkávala lidi a zažívala situace, kteří ve mně tento pocit umocňovali.

Jednala jsem v souladu sama se sebou a viděla jsem, jak se posouvám dál a dál. Měla jsem chuť na sobě pracovat a vytyčila jsem si za cíl přestat být konečně single a objevit konečně muže svého srdce.  I když mi občas trpělivost docházela, vytrvala jsem a vyplatilo se. Nepotřebovala jsem k tomu ani vypadat jako modelka z časopisu.

Pokud ráda listujete v časopisech a řídíte se trendy, je to naprosto v pořádku, také se ráda inspiruji, ale není nutné mít dilema z toho, že nevypadáte tak či onak. Jste jedinečná přesně taková, jaká jste a i na vás někde čeká muž, který vás bude milovat přesně takovou, jaká jste.

jsem-single

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.