Jak se cítíte při pohledu na sebe aneb přehnané sebevědomí

Jaký je váš pocit při pohledu do zrcadla? Pokud se cítíte dobře, skvělé. Nemusíte číst dál. Pokud však při pohledu sama na sebe cítíte zvláštní, mnohdy až nepříjemné pocity, pak čtěte dál.

Jaký se ve vás odehrává při tomto pohledu vnitřní monolog? “Ty zase vypadáš. Lepší už to asi nebude.” Tyto věty se před několika lety honily hlavou i mě. Měla jsem pocit, že se přece nemůžu sama chválit. Myslela jsem si, že když se pochválím, budu vypadat jako egoistka. “Od toho jsou přece jiní, aby tě pochválili.” tato myšlenka mi naskakovala hodně často. Je pravdou, že mé sebevědomí bylo na velmi nízké úrovni.

Jakým překvapením pro mě bylo, že mě nikdo nechválil ani neocenil. “Jak je to možné, vždyť se tak snažím. Dělám pro své blízké maximum, tak proč mě nikdo neocení?” proběhlo mi nejednou hlavou. Po nějaké době jsem zjistila, v čem je “jádro pudla”. Zjistila jsem, že to, co ze mě vyzařuje, to se mi vrací.

V partnerských vztazích to funguje úplně stejně. Když nedokážete ocenit sama sebe, těžko to udělá někdo jiný. Nemluvím tady o velkém egu či přehnaném sebevědomí, ale o docenění sebe sama. Určitě se najde něco, za co se můžete pochválit. Netvrdím, že to půjde ze dne na den, ale dá se to změnit. Když se to podařilo mě, nestačila jsem se divit, jaké věci se v mém životě začaly dít věci.

V první řadě se přijměte přesně taková jaká jste. Jste jedinečná bytost a i když na sobě vidíte chyby, je určitě něco co stojí za ocenění. I když je to podle vás jen drobnost. Všechno se počítá. Najděte si každý den něco, za co se můžete pochválit. Nezabývejte se tím, jestli je to drobnost, nebo něco většího. I z malých střípků se mohou stát obrovské věci.

Máte nízké sebevědomí, protože jste zatím ještě sama? Pokud se sama se sebou nebudete cítit dobře, bude vám to vaše okolí vracet jako zrcadlo. Když se naučíte vážit si sama sebe, bude si vás vážit i váš partner. Prvním obrovským krokem kupředu je uvědomění. Pak stačí naslouchat svým vnitřním dialogům. Díky nim si uvědomíte, co chcete změnit.

Podívejte se na sebe z role nestranného pozorovatele. Kdybyste byla muž na druhé straně, zamilovala byste se do sebe? Pokud odpovíte ne, víte, že je třeba něco změnit. Chcete se vymanit z tohoto koloběhu a stát se neodolatelnou ženou? Pokud odpovíte ano a budete ochotná pro to něco udělat, pak na sebe nenechá muž vašeho života dlouho čekat. Pokud ještě nevíte jak na to, mám pro vás návod, který najdete v e-booku Přestaň už být single.

 

Přeji vám mnoho štěstí a nezapomínejte na to, že každá z vás je jedinečná.

person-723557_1920

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.