Co když mě už současný vztah nenaplňuje?

Zdá se vám, že vás už současný vztah nenaplňuje tak, jako dřív? Pro začátek mám pro vás jednu otázku. Odpovězte si na ni upřímně.

Jak vnímáte svůj partnerský vztah? 

a) Jako šťastný a spokojený.
b) Je to jako na houpačce, chvíli je to fajn, ale pak si říkám, jestli mi to za to stojí.
c) Nespokojený, žijeme spolu pouze ze zvyku.
d) Momentálně žádný vztah nemám.

 

Pokud je vaší odpovědí varianta a), pak vám upřímně gratuluji. Nemusíte už číst dál. Udržujte si jej, aby vám takto vydržel.

 

Odpověděli jste b) nebo c)? V případě varianty b) se dá vztahu ještě pomoct. V případě možnosti c) už je to na pováženou. Udělejte si malou analýzu. Zajistěte si časový prostor a klid. Vezměte si čistý papír, rozdělte si jej na dvě poloviny. Do 1.poloviny si napište + a do 2. -.

Vypadat by mohl nějak takto:

bl

Teď si do 1.sloupce vypište všechny kladné stránky vašeho vztahu (povahové vlastnosti, čeho si na něm/ní ceníte atd…). Do 2.sloupce vypište negativní stránky (co vám vadí atd). Doporučuji seřadit si všechny tyto stránky podle priorit.

Jakmile máte sepsáno, podívejte se na papír. Co převažuje? Plus nebo mínus? Pokud plus, dá se na vztahu ještě zapracovat. Pokud však máte více napsáno v mínusu, stojí to za zvážení, zda má tento vztah ještě význam.

Pokud vás nebude partnerský vztah nějakým způsobem obohacovat, bude vám brát pouze energii a nic vám nepřinese. Není to o tom, že byste měli být zištní, ale pokud budete energii pouze dávat a nebudete ji dostávat zpět, budete vyčerpaní a frustrovaní. Nějakou dobu se to dá vydržet, ale jednoho dne pomyslný hrnec přeteče a můžete se dostat až do depresí.

Co Vám takový vztah přináší? Ze začátku to snad bylo hezké, ale jak je to teď? Není to otázka sobeckosti, ale úcty k sobě samé. Vím, že rozhodnutí asi nebude snadné, ale pokud vy sami neuděláte krok k lepšímu životu, nikdo jiný ho za vás neudělá. To se stane, že po nějaké době zjistíte, že člověk, se kterým jste žili není ten pravý.

Možná už máte společně děti a cítíte strach. Věřte mi, že je lepší se v klidu rozejít, než aby vaše ratolesti trápily. Děti jsou od přírody velmi empatické a mnoho věcí na nás vycítí. Můžeme je zkusit maskovat, ale ony to vycítí. Pokud slyší vaše hádky a neshody, budou se jen trápit. Bude se to odrážet do jejich života a vývoje do budoucna. Nebylo by lepší, kdyby byly v klidu s jedním s rodičů?

divorce-908743_1280

Chcete být šťastní a spokojení? Nebo budete dál trpět a obviňovat sebe sama? Vím, že rozhodnutí není snadné, ale je to jen otázka vašich priorit.  Když uděláte krok dopředu, otevřete si cestu k novým možnostem a můžete začít žít nový a spokojený život. Nebojte se, že byste zůstali sami. Každý z vás je jedinečnou bytostí, která má někde svoji spřízněnou duši. Uvidíte, že časem objevíte partnera/partnerku, se kterým/kterou se budete skvěle doplňovat.

Pokud jste odpověděli d), pak analýzu vynechejte. Máte teď otevřenou bránu a je na vás, jakým směrem se vydáte. I na vás někde čeká spřízněná duše, se kterou si budete rozumět a vzájemně se doplňovat. Na vás teď je pouze jediné – objevit ji.

Přeji vám mnoho úspěchů :-).

couple-915987_1280

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.