Co čekat od nového vztahu

Říkáte si, co čekat od nového vztahu. Ty předchozí neskončily zrovna jako hitparáda. Párkrát jste se už v lásce zklamala, ale přesto nechcete zůstat sama. Přesto stále hledáte řešení, jak být v životě šťastná. V dalším vztahu vás mohou potkat pouze dvě možnosti.

Překvapená? Možná jste čekala několik desítek scénářů, ale podstata tkví jen ve dvou. Jaké to jsou? To vám prozradím ve videu.

Co čekat od nového vztahu

Teď si určitě říkáte, co čekat od nového vztahu a jaké jsou ty dvě možnosti. Je úplně jedno, jakou možnost seznámení zvolíte. Ať už je to seznamka, dating, přes přátele nebo jiné způsoby. V každém případě vám zůstávají pouze dvě možnosti.

1.Máte absolutně jasno

Víte přesně, co chcete. Jak by měl váš partner vypadat, jaké by měly být jeho koníčky a výhledy do budoucna. Navíc si netahá za sebou kouli na noze, ve formě nevyřešené minulosti. Otázku, co čekat od nového vztahu, máte tak vyřešenou. Pokud takového člověka máte po svém boku, pak vám to moc přeju. Jenže více rozšířená je právě druhá možnost, se kterou jsem se setkávala mnohem častěji.

2. Vnímáte nějaké ale

Je to takový červíček, který vám neustále hloubá v hlavě. Může to být i nějaká drobnost, u které si říkáte, že se s ní časem srovnáte. Možná váš nový objev kouří, nebo se nedokážete vyrovnat s jeho rodinou. Možná se necítíte dobře mezi jeho přáteli, nebo se nedokážete srovnat s tím co dělá. Říkáte si, že vás jeho okolí nezajímá. Jste přece s ním a ne s jeho kamarády.

I přesto se sama sebe ptáte, co čekat od nového vztahu s tímto mužem. Ale i tak máte sloní trpělivost. Jenže jeho okolí ho neustále formuje. Tím nemám na mysli, abyste mu honem věnovala kopačky. Zaměřte se sama na sebe a položte si v mysli jednu otázku.

Otázka pro ověření

Kdyby tento chlap zůstal přesně takový jaký je, bez jakékoliv změny, chci s ním i takto být? Nebo je tam nějaké ale, kde si nejsem jistá, jestli do dlouhodobě zvládnu? A dobře si rozmyslete odpověď, protože v první fázi zamilovanosti vám může přijít odpověď, že zvládnete všechno.

Jenže jakmile se dostanete do další fáze vztahu, kdy se potřebujete realizovat, pak vám jeho zlozvyky začnou vadit. Máte tak tendenci změnit je. A hned je oheň na střeše. Když už vnímáte tyto pocity na začátku, pak v další fázi nebudou lepší. Naopak, začnou gradovat.

Jestli vám něco vadí, že to momentálně špatně skousnete, jděte od tohoto vztahu. Budete se tak zbytečně trápit jak vy, tak váš partner. A v budoucnu budete poslouchat ostřílenou větu, ty ses změnil/a.

Snaha o změnu

Snaha změnit druhého člověka nikam nevede. Když se budete snažit změnit na partnerovi něco, co on sám nechce, se zlou se potážete. Budete vnímat ve svém vztahu nepochopení a trápení. Pokud sám partner chce něco změnit a dělá pro to něco, pak je to v pořádku. Je to z jeho vůle. Ale vynucováním dosáhnete opačného efektu.

Jak se cítíte vy, když vám někdo říká, že máte tohle či támhleto změnit, když vy sama nechcete? A podobný pocit má i váš partner. Proto hledejte podobnost. Není to otázka sobectví, ale vaší zdravé sebedůvěry. Pak se budete přijímat takoví, jací jste. A odpadnou zbytečná “co kdybys…”.

Než začnete nový vztah, udělejte si jasno. Pak nebudete mít tendence jeden druhého měnit a dokážete se přijmout přesně takoví, jací jste.

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.