Chtěla jsem zrušit svatbu

Ano, přiznávám se. Chtěla jsem zrušit svatbu. Napadlo vás jak je to možné? Vezmeme to hezky od začátku.

Když mě Vítek o Vánocích požádal o ruku, byla jsem jak v sedmém nebi. Hned další den jsme začali plánovat svatbu. Na termínu jsme se shodli téměř okamžitě. Teď správně rozložit jednotlivé úkoly až do svatebního dne a můžeme se vzít.

Hned po novém roce jsem navštívila několik svatebních salonů. Měla jsem jasného favorita, ale rozhodla jsem se ještě porozhlédnout. Vybrala jsem si krásné dlouhé šaty s rudě červenými květy. Už na první pohled mě učarovaly a věděla jsem, že v těch se chci vdávat. Padly úžasně, tudíž bylo rozhodnuto. Zabila jsem dvě mouchy jednou ranou. Díky šatům bylo jasné, do jaké barvy se bude ladit celá svatba.

S fotografem jsme také nezaháleli. Ihned po zamluvení termínu jsme si objednali šikovného fotografa. Všechno šlo podle plánu. Následovala svatební hostina, prstýnky, doplňky, cukroví a květinová výzdoba. Kytici jsem nechala plně na svém muži. A že byla opravdu krásná.

AnnaVit 1078f
Jak se začínal přibližovat den D, byla jsem nervózní. Jenže ne ze svatby, ale podvědomě jsem cítila, že se něco děje. Pár dní jsem tyto pocity ignorovala až zmizely. Jenže čtrnáct dní před svatbou jsem si uvědomila, že byly odůvodněné.

Volala jsem domluvenému fotografovi, abychom se sešli a dohodli na podrobnostech. Tři dny mi nezvedal telefon a e-mail ignoroval. Jelikož jsme neměli podepsanou smlouvu, poohlédla jsem se po jiném fotografovi. Nebudu přece riskovat, že nebudeme mít zdokumentovanou svatbu. To ani náhodou!

Na jednom svatebním serveru jsem objevila fotografa. Podle jeho práce jsem si řekla, že ho zkusím oslovit.  Zavolala jsem mu a zjistila, že mu zrovna jedna svatba vypadla. No a hádejte kdy. Přesně v našem termínu. Zajásala jsem, protože ukázkové fotky byly opravdu nádherné.

Podepsali jsme smlouvu a mě spadl obrovský balvan ze srdce. Mimochodem, původní pan fotograf se asi čtyři dny po podpisu smlouvy ozval. Dozvěděla jsem se asi pět výmluv, proč mi nemohl zvednout telefon. Pozdě, ale přece. Ovšem smlouva už byla podepsaná. Nebudu přece spoléhat, že se ve svatební den vymluví zase na něco jiného. Náš den D se totiž kvapem blížil.

Čtyři dny před svatbou mi zvoní telefon: “Dobrý den, tady svatební salón, stala se drobná nehoda. Vaše šaty se trošku sepraly. Můžete se přijet podívat?” Krve by se ve mně v tu chvíli nedořezal. Vyběhla jsem jako dostihová kobyla k autu.

Cestu, která za normálních okolností trvá půl hodiny, jsem odjela během patnácti minut. Když jsem po příchodu do salónu viděla své šaty, chtělo se mi brečet. Z krásných červených květů byly rezavé. Bylo mi jasné, že v těchto šatech se vdávat nemůžu.

Chtěla jsem rušit svatbu 2

Co teď?

Vyzkoušela jsem další osmery šaty, které byly na sobotu volné. Nakonec jsem si vybrala. Sice nebyly úplně podle mých představ, ale byly hezké. I když jsem byla zklamaná a v první chvíli měla chuť svatbu zrušit, řekla jsem si, že náš vztah je pro mě důležitější než svatební šaty.

Věděla jsem, že důležitější než šaty snů jsme my dva, ale přece mě zamrzelo, jak to s nimi dopadlo. Po příjezdu domů mě můj muž uklidňoval a konejšil. Jeho podpora mi moc pomohla. Přijala jsem fakt, že se mi tyto situace ději z nějakého důvodu.

Pomohla mi totiž uvědomit si jednu věc. I když do našeho života přišly výzvy související s naší svatbou, dokázali jsme je společně zvládnout. Pokaždé jsme se sice neshodli, ale dokázali jsme najít společný kompromis. Udrželi jsme si i přesto všechno svou partnerskou harmonii bez hádek a zbytečných problémů.

A jak nakonec dopadl náš svatební den?

Ještě několik patálií jsme během příprav sice zažili, ale přes veškerá úskalí jsme si náš den D užili podle svých představ. Neměla jsem na sobě sice své vysněné šaty, ovšem i tak jsem se cítila nejšťastnější na světě. Vzala jsem si přece muže svého srdce.

Jsem vděčná za den, kdy jsem se vědomě rozhodla přijmout Lásku do svého života. Vzpomínám s pokorou na naše seznámení. Dřív bych nevěřila, že za pomoci internetové seznamky mohu objevit svého báječného muže. Ze začátku jsem na tento styl seznamování pohlížela s obrovskou nedůvěrou. Dnes jej vnímám jako velkého pomocníka.

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.