Ti chlapi mě fakt štvou

Po dalším rozchodu jsem si řekla, že nechci zůstat sama. Sice mě chlapi už vážně štvou, ale lepší mít vedle sebe někoho, než zůstat úplně sama. Ale tímhle výrokem jsem zavařila nejvíc sama sobě.

Měla jsem strach, že zůstanu úplně sama. Třicítka se neúprosně blížila a já cítila, že výběr kandidátů na pozici muže mého srdce, se rapidně snižuje.  Nejvíc mě dorazila kamarádka, když jsme seděly v naší oblíbené kavárně. Bavily jsme se samozřejmě o mužích. Dodnes si její slova pamatuji: “Holka, ty nesmíš být tak vybíravá, s takovou si chlapa nikdy nenajdeš.” Čekala jsem podporu. Namísto toho jsem odcházela domů jako spráskaný pes.

coffee-932103_1280

Říkala jsem si: “To se ti to kecá, když už máš chlapa a čekáte spolu rodinu.” Po příchodu domů jsem zasedla k počítači. S pocitem smutku jsem zase visela na seznamce a hledala potencionálního adepta na pozici partnera, milence a do budoucna i třeba manžela.

Napsala a vyčkávala

Napsala jsem inzerát a vyčkávala jsem, co se bude dít. Odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat. Některé adepty jsem vyřadila úplně a zbývali mi asi dva, kteří by celkem ušli. S jedním z nich jsem se rozhodla potkat. Domluvili jsme si rande na neutrální půdě. Povídali jsme si asi 3 hodiny a jevilo se to docela dobře. Zjistila jsem, že máme i podobné výhledy do budoucna. I když jsem měla výhrady, potkali jsme se znova.

Netrvalo to dlouho a začali jsme spolu “chodit”. I když moje nejbližší rodina mého partnera zrovna nemusela. Nechtěla jsem na sebe nechat tlačit a řekla jsem si, že si zkrátka udělám po svém. Začala jsem u něho více přebývat a varovné poznámky jsem naprosto ignorovala. Jednoho dne jsem objevila, že mi lhal. Tvrdil mi, že pracuje, ale přitom byl bez práce. Když sem se zeptala, co ho k tomu vedlo, řekl mi, že kdyby mi tuto informaci řekl hned na začátku, tak bych s ním určitě nebyla. Zarazilo mě to, ale říkala jsem si, že mu dám ještě šanci.

Každému se může stát, že přijde o místo. Jenže pak se rozhodl nastěhovat ke mně. I když jsem z toho neměla dobrý pocit, souhlasila jsem. Žili jsme z mého platu. Jednoho dne, když jsem viděla, že nemá snahu najít si sám od sebe práci, napsala jsem mu životopis a poslala ho do několika firem. V jedné z nich ho zaměstnali. Namísto vděku jsem se dočkala neustálých konfliktů kvůli tomu, že on do té práce chodit nebude, když ho tam tak buzerují. Nakonec dostal výpověď.

Zjistila jsem, že nemá zájem vzít zodpovědnost do svých rukou. Bylo mi jasné, že náš vztah nikam nevede, ale neměla jsem sílu rozejít se. Naše vztah dostával těžce na frak.  Když jsem s ním chtěla vzniklé problémy řešit, urazil se a nechtěl se o ničem bavit. Po nějaké době míra mé trpělivosti přetekla. Oznámila jsem mu, že jsme spolu definitivně skončili.

argument-238529_1920

Všemožně se snažil, abych se k němu vrátila, ale marně. Dalšího skoro půl roku mi chodily výhružné zprávy. Tolik titulů, co jsem měla by mi záviděl leckterý vysokoškolák.  Na zprávy jsem přestala reagovat, protože jsem zjistila, že tím, že se snažím komunikovat,  přilévám tím jen olej do ohně.  Změnila jsem si dokonce i číslo. Byla to docela tvrdá zkušenost, ale pomohla mi k velkému uvědomění. Myslí se mi pořád proháněly různé myšlenky, které jsem si potřebovala utřídit.

Chlapi mě (ne)štvou

Zjištění, že jsem ztratila dalšího půl roku života mě nenechávala zrovna v klidu. Stále jsem si vyčítala, že kdybych se s ním rozešla hned, ušetřila bych si pár měsíců života.  Uvědomila jsem si, že je lepší být sama, než setrvávat v nefunkčním vztahu.

Hra na oběť už mě přestala bavit. Chtěla jsem žít šťastným životem, proto jsem se začala zaměřovat sama na sebe a své pocity. Prošla jsem si cestou, kdy jsem pochopila, co potřebuji udělat jinak, aby se moje realita mohla změnit a já si k sobě už nepřitahovala takové partnery.

Dnes jsem za tuto lekci vděčná. Pomohla mi vyrůst. Vím, že všechno k nám přichází v pravý čas, ale člověk pro to musí také něco udělat. Mám dnes po boku skvělého a milujícího muže, který mě podporuje. Nějakou dobu mi sice trvalo, než jsem přišla na to, jak ho objevit, ale stálo to za to. Dnes už vím, že moje cesta nemusela trvat tak dlouho, kdybych už tehdy měla v hlavě jasno.

Pokud máte i vy stejnou zkušenost, nic si nevyčítejte. Všechno bylo přesně tak, jak mělo být. Otevřelo vám to oči a vy už víte, že příště to půjde jinak a lépe.

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.