Zpívající strojařka vs mezilidské vztahy

Před nějakou dobou jsem vstoupila do programu, ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ BUSINESS, který vede Jirka Mazur. Zpočátku jsem hodně váhala a analyzovala, co mi to přinese. Čekala jsem několik dní. Až těsně před uzavřením jsem se rozhodla a vstoupila do tohoto programu.
Jirka tady probírá 13 tajemství cesty na pravou stranu. Musím říct, že ač program není ještě u konce, zažila jsem díky němu už mnoho aha momentů. Navíc jsem začala spoustu věcí dělat jinak. Některé činnosti jsem dokonce vypustila.
Nejvíce mě zaujalo téma koncentrace. Na co se zaměřujeme, to roste. Pokud naše zaměření není v pořádku, bude podle toho vypadat i náš život. Týká se to nejen naší práce či podnikání, ale i osobního života. Pokud se koncentrujeme na blbosti, naše realita se od toho bude odvíjet. Já teď zaměřuji pozornost tam, kam chci vidět výsledky. Dělám akce a má to svůj efekt.

 

Ale vždycky to tak nebylo.

Od malička jsem se chtěla stát profesionální zpěvačkou. Snažila jsem se a cvičila všemi možnými způsoby. Mým velkým snem bylo dostat se na konzervatoř. To se mi po pár nezdarech podařilo. Začala jsem žít svůj sen. Na studium jsem se velmi koncentrovala a poctivě se učila. Ve čtvrtém ročníku jsem si uvědomila, že po té „dřině“, kterou jsem vynaložila, to není cesta, která by byla pro mě vhodná. Musela jsem se podívat pravdě do tváře. Zpěv vlastně není to, co mě naplňuje. Byla jsem z toho hodně špatná. Cítila jsem to jako osobní selhání, jelikož jsem se tolik let plahočila. Bylo to na nic.

 

Začala jsem přemýšlet, co budu dělat dál.

Situace se „vyřešila“ za mě. Rodiče měli malou rodinnou firmu. Můj táta však vážně onemocněl. Maminka byla na podnikání sama. Odešla jsem tedy ze školy a nastoupila na tátovo místo. I když jsem původně podnikat vůbec nechtěla, řekla jsem si, že je to pro mě výzva. Byl to pro mě obor dosud neznámý. Jak já s oblibou říkám, podnikám v „typicky ženském oboru – servis a výroba hydraulických válců (typický ženský obor byl samozřejmě míněn ironicky :-)). Spadla jsem do toho jako ryba do vody.

válec šikmý

Dnes jsem ráda, že jsem šla touto cestou. Po více než pěti letech podnikání si nedokážu představit, že bych se měla vrátit do zaměstnání. Stále na sobě pracuji a zdokonaluji se. Výsledky jsou opravdu vidět, když se koncentruji na správné věci. Jelikož rozjíždím další projekt, potřebuji správné zaměření. Teď, když chci něco nového udělat, kalkuluji v hlavě i na papíře, než se do toho vůbec pustím. Dříve jsem měla pocit, že toho mám na práci moc a nic nestíhám.

Jakmile jsem si stanovila to, co je důležité, začala jsem upouštět od zbytečných činností. Začala jsem dávat pravomoci a volnější ruku také ostatním lidem, vždyť nemusím (a ani to není v mých silách) zvládnout vše sama. Díky tomu se mohu koncentrovat na to, co je pro mě v tu danou chvíli opravdu důležité. Už na sobě vidím i výsledky. A to opravdu stačilo málo. Vyřadila jsem činnosti, které pro mě nemají užitek. Ze začátku to byla výzva, ale teď už mě to i nutí, protože vím, kam se chci dostat.
Dokonce mi chodí nápady, co bych chtěla dělat dál. Vím, že chci pomáhat ostatním, aby mohli žít spokojený partnerský život. Lidé se mě často ptají, co mají partnerské vztahy společné s mým dosavadním podnikáním. Já s oblibou říkám, že všechno. Pokud bych neměla fungující a podporující vztah se svým partnerem, neposunula bych se ve svém podnikání tam, kde jsem teď. Rozhodla jsem se proto předávat svoje životní zkušenosti, které mám odzkoušené sama na sobě (proto s jistotou mohu říct, že fungují). Pomáhám ostatním lidem, aby nalezli svoji životní Lásku, díky které mohou žít šťastnější a naplněnější život.

 

Kalkulace v hlavě a na papíře mě o tom jasně přesvědčila. Namísto televize pracuji na svých projektech. Ani mi ta „bedýnka“ už nechybí. Stejně v ní nic kloudného nevysílají. Myšlenka, že mohu lidem předat něco, co se mi osvědčilo a velmi pomohlo, mě žene kupředu a motivuje mě k další práci.
Hydraulice se věnuji dál, ale díky praktickým radám, které jsem dostala v tomto programu, mohu pracovat i na dalších projektech, které mě naplňují.

Pixmac000068910423

Tento program mě velmi obohatil (a stále obohacuje). Posouvá mě v myšlení dál. Začíná se to odrážet i na finanční situaci. Pokud bych do tohoto programu nevstoupila, o hodně bych přišla. To už teď mohu s jistotou říct.

 

Na závěr si dovolím jeden citát, který vystihuje mou nynější situaci.

Jdete-li za svým štěstím, otevřou se vám dveře, které by se neotevřely nikomu jinému.“
Joseph Campbell

Autorka e-booku Přestaň už být single>> a Seznamte se jednoduše a efektivně s mužem svého srdce>>. Ukazuje na základě vlastních zkušeností cestu ženám>>, které chtějí žít šťastný a naplněný život po boku muže svých snů. Její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.